23.03.2020 Esmaspäev

KIK toetab 20 kohaliku omavalitsuse tänavavalgustuse uuendamist

KIK toetab tänavavalgustuse uuendamise taotlusvoorust 20 kohaliku omavalitsuse projekti kokku 12 838 079 euroga, millele omafinantseeringuna lisandub 5 837 060 eurot.

Kõige enam toetusi saanud kohalikke omavalitsusi on Harjumaalt (5) ja Ida-Virumaalt (4).
Kõige enam toetusi saanud kohalikke omavalitsusi on Harjumaalt (5) ja Ida-Virumaalt (4). Foto: Pixabay

Projektide tulemusena uuendatakse üle terve Eesti 10 813 valguspunkti ning hoitakse aastas elektrienergiat kokku 3,3 GWh, mis teeb tänaste hindade kohaselt rahaliseks kokkuhoiuks 18 miljonit eurot aastas,“ selgitab projektide kasulikkust KIKi toetuste ja teenuste osakonna juht Antti Tooming. „Kuid vähemtähtis ei ole ka tänavate parem valgustatus ja turvatunde loomine,“ lisab ta.

Kõige enam toetusi saanud kohalikke omavalitsusi on Harjumaalt (5) ja Ida-Virumaalt (4). Kaks projekti viiakse ellu Lääne-Viru-, Rapla-, Tartu- ja Võrumaal. Valga-, Järva- ja Hiiumaal sai rahastuse üks kohalik omavalitsus. Näiteks saavad uue tänavavalgustuse Toila, Voka, Aespa, Kohila ja Vilivere elanikud. Samuti uuendatakse see Elva linnas ning Rõuge, Jõhvi ja Järva vallas. Kõik toetust saanud projektid leiab KIKi kodulehelt koos I ja II voorust saanud projektidega. Eelnevalt on KIKist toetust saanud 54 tänavavalgustuse uuendamise projekti kogusummas 29,8 miljonit eurot. 

Toetust antakse struktuuritoetuste perioodi 2014-2020 energiatõhususe meetmest „Energiasäästu ja taastuvenergia osakaalu suurendamine” ning selle töötas välja Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium. Toetusraha tuleb Euroopa Liidu Ühtekuuluvusfondist.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes