gif Company 930x140 ee

 

14.03.2016 Esmaspäev

KIK käivitas 18-miljonilise soojusmajanduse toetusvooru

Katelde renoveerimiseks on kavandatud 12 miljonit eurot toetust
Katelde renoveerimiseks on kavandatud 12 miljonit eurot toetust Foto: PM

Keskkonnainvesteeringute keskus alustas soojusmajanduse projektitaotluste vastuvõttu. Sihtasutus annab 12 miljonit eurot toetust katelde renoveerimiseks ning 6 miljonit eurot kaugkütteühenduste tagamiseks.

Avatud vooru raames toetab riik kaugkütte soojatorustike renoveerimist ja täiendavate ühenduste rajamist, kaugküttekatelde renoveerimist ning uute kaugküttesüsteemide rajamist. Toetust saavad taotleda soojusettevõtjad ning kohalikud omavalitsused, teatas keskkonnainvesteeringute keskus (KIK).

Katelde renoveerimiseks on kavandatud toetusraha 12 miljonit eurot ning soojustorustiku renoveerimiseks, täiendavate ühenduste loomiseks ja uue kaugküttesüsteemi rajamiseks kokku 6 miljonit eurot. Projektid, millele toetust taotletakse, peavad olema kooskõlas kohaliku omavalitsuse üksuse kinnitatud kehtiva soojusmajanduse arengukavaga.

Euroopa Liidu ühtekuuluvusfondist rahastatavat toetust saab taotleda 29. aprillini, vahendas BNS.

KIK on viimase seitsme aasta jooksul rahastanud üle 120 energeetikavaldkonna projekti, mille raames on rajatud üle 108 megavati taastuvenergia tootmisvõimsusi ja paigaldatud üle 157 kilomeetri kaasaegseid eelisoleeritud soojustorustikke.

gif Company 930x140 ee

 

Toetajad

Suno 365 logo 10  

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes