08.06.2020 Esmaspäev

KIK avab viimast korda 10-miljonise kaugkütte projektide taotlusvooru

Keskkonnainvesteeringute Keskus (KIK) avab esmaspäevast viimase taotlusvooru kaugkütte soojustorustike renoveerimiseks, selleks täiendavate ühenduste loomiseks, kaugküttekatelde renoveerimiseks ning uue kaugküttesüsteemi rajamiseks; toetuste eelarveks on planeeritud ligi 10 miljonit eurot. 

Taotlema on oodatud soojusettevõtjad, kohalike omavalitsuse (KOV) üksused või sellele kuuluvad äriühingud.
Taotlema on oodatud soojusettevõtjad, kohalike omavalitsuse (KOV) üksused või sellele kuuluvad äriühingud. Foto: pixabay

Kogusummast on katelde renoveerimiseks planeeritud ligikaudu 6 miljonit eurot, soojustorustike uuendamiseks, täiendavate ühenduste loomiseks ja uue kaugküttesüsteemi rajamiseks ligi 4 miljonit eurot, teatas KIK. 

Kuni ühemegavatise võimsusega soojuse tootmise seadmetele saab toetust kuni 400 000 eurot võimsuse ühiku kohta. Sellest suurema võimsusega seadmetele kehtib senine piirmäär 300 000 eurot. 

Taotluste esitamise tähtaeg on 7. september. Taotlema on oodatud soojusettevõtjad, kohalike omavalitsuse (KOV) üksused või sellele kuuluvad äriühingud.

"KIK-i toel on juba eelnevatest voorudest rajatud või uuendatud 43 katlamaja, mille võimsus on kokku 100 megavatti. Keskkonnasõbralikku toasooja saab nautida suur hulk inimesi üle terve Eesti, sealhulgas Otepää, Püssi, Laagri, Loksa, Türi ja Puhja elanikud," selgitas KIK-i projektikoordinaator Kristjan Kalda pressiteates. 

Ta lisas, et kõige selle abil suureneb kaugküttesüsteemides energia kasutamise efektiivsus ja vähenevad tootmissüsteemist pärinevate saasteainete heitkogused. 

Endiselt on KIK-is avatud ka taotlusvoor soojusmajanduse arengukavade koostamiseks. Taotlema on oodatud kohalikud omavalitsused, kes soovivad ajakohastada oma territooriumil olevaid soojusvõrgupiirkondi. 

Toetuse töötas välja majandus- ja kommunikatsiooniministeerium ning toetust jagab KIK Euroopa Liidu Ühtekuuluvusfondi vahenditest.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!