13.06.2022 Esmaspäev

Erametsaomanikud saavad taotleda metsa uuendamise hüvitist

Erametsaomanikud saavad metsa uuendamisele tehtud kulude katteks osaliselt raha tagasi, esitades toetuse taotluse 1. juuliks või 1. detsembriks.

Toetusega toetab riik metsataimede soetamist ja istutamist, metsa maapinna ettevalmistamist ning metsauuenduse hooldamist, kui on tehtud metsaraie või mets on hukkunud.
Toetusega toetab riik metsataimede soetamist ja istutamist, metsa maapinna ettevalmistamist ning metsauuenduse hooldamist, kui on tehtud metsaraie või mets on hukkunud. Foto: pixabay

Esimese tähtaja saabudes tuletab Erametsakeskus metsaomanikele meelde, et toetust saab taotleda vaid metsaühistu kaudu. Taotluse edastamine vajab mõnevõrra aega, seega ei tasu selle koostamist jätta viimasele hetkele, teatas Erametsakeskus.

Metsa uuendamine on erametsakeskuse sõnul metsaomanikule kulukas tegevus, mida riik pakutava toetusega osaliselt kompenseerib, sest heaperemehelik metsakasvatus aitab kasvatada kvaliteetset metsa. Toetusega toetab riik metsataimede soetamist ja istutamist, metsa maapinna ettevalmistamist ning metsauuenduse hooldamist, kui on tehtud metsaraie või mets on hukkunud.

Toetuse määrad maapinna ettevalmistamiseks on kuni 96 eurot hektari kohta, metsataimede soetamiseks ja istutamiseks kuni 400 eurot hektari kohta ning metsauuenduse hooldamiseks kuni 96 eurot hektari kohta.

Erametsakeskus teeb toetuse otsuse 120 päeva jooksul pärast taotluste esitamise tähtpäeva. Toetus makstakse välja 30 päeva jooksul pärast otsuse tegemist. Kui eelarvest ei piisa kõikide nõuetele vastavate taotluste rahuldamiseks, arvutatakse toetuse rahastamise määr iga metsaomaniku kohta. Sel aastal on esimese taotlusvooru eelarve 840 000 ning teise vooru eelarve 640 000 eurot.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!