18.11.2021 Neljapäev

Eesti saab Euroopa Liidu solidaarsusfondist 3,9 miljonit eurot

Eestile eraldatakse Euroopa Liidu solidaarsusfondist (ELSF) 3,58 miljonit eurot, mille eest soovib riik tagasiulatuvalt katta möödunud aastal läbi viidud isikukaitsevahendite hangete kulusid.

Rahandusministeeriumi finantskontrolli osakond määratakse auditeerima toetuse kasutamise sihipärasust ja vastavust sätestatud tingimustele.
Rahandusministeeriumi finantskontrolli osakond määratakse auditeerima toetuse kasutamise sihipärasust ja vastavust sätestatud tingimustele. Foto: unsplash

Kulud on abikõlblikud alates möödunud aasta 12. märtsist, kui valitsus kuulutas välja eriolukorra. Rahaline toetus makstakse ühekordse maksena Eestile välja pärast rahastamisotsuse tegemist ning nõutud lisadokumentide esitamist eeldatavasti tänavuse aasta jooksul, teatas valitsuse kommunikatsioonibüroo. 

Valitsus kiitis tänasel istungil heaks korralduse eelnõu, millega määratakse ELSF-i vahendite koordineerivaks asutuseks ja rakendusüksuseks Riigi Tugiteenuste Keskus (RTK), kes peab hakkama Euroopa Komisjonile esitama toetuse väljamaksmiseks ja kasutusele võtmiseks vajalikke dokumente, aruandeid ja ühtlasi teostama ka järelevalvet.

Rahandusministeeriumi finantskontrolli osakond määratakse auditeerima toetuse kasutamise sihipärasust ja vastavust sätestatud tingimustele.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!