TRK 1140x140 ee gif
09.01.2019 Kolmapäev

EAS toetab kaheksat kultuuri- ja spordiüritust 462 000 euroga

Üks üritusi, millele raha eraldatakse, on iluuisutamise juunioride MM Tallinnas.
Üks üritusi, millele raha eraldatakse, on iluuisutamise juunioride MM Tallinnas. Postimees

Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus (EAS) toetab sel ja järgmisel aastal 462 000 euroga kaheksat kultuuri- ja spordisündmust, et tuua Eestisse rohkem turiste.

EAS toetab kahte kultuuri- ja kuut spordisündmust, mis peaksid kokku tooma Eestisse üle 16 000 väliskülastaja ning tutvustama Eestit turismimaana 40 miljonile rahvusvahelisele kontaktile, teatas EAS.

Toetust sellest voorust saavad kultuurisündmustest I Land Sound 2019 ja Viljandi pärimusmuusika festival 2020. Spordiprojektidest toetatakse Audru ringrajal toimuvat Põhjamaade meistrivõistluste etappi Estonian Grand Prix 2019, laskesuusatamise IBU CUP 2019 ja kahevõistluse 2020 MK etapi korraldamist Otepääl, orienteerumise EM ja MK finaalvõistluse korraldamist 2020 Rakvere piirkonnas, 2019 Tallinn Open rahvusvahelist maadlusvõistlust ning iluuisutamise ISU juunioride MM võistluse korraldamist Tallinnas.

"Eesti on näidanud ennast tugeva rahvusvaheliste sündmuste korraldajamaana, mille tunnustusena usaldatakse Eestit juba mitmete maailmakarika etappide ning MM-ide korraldamisel. Kultuurisündmuste korraldamisel on Eestil üle 20-aastane traditsioon ja tuntust aitavad koguda kõrgelt tunnustatud rahvusvahelised esinejad. Meil on kindel positsioon ja seda tuleb hoida," ütles EAS-i turismiarenduskeskuse direktor Margus Sameli.

"Samas teeb veidi murelikuks infrastruktuuri valmisolek järgmise tasandi sündmuste korraldamiseks – nö klaaslagi on ees ja suurema kasvu tekitamiseks on vajalik tegeleda ka infrastruktuuri arendamisega," lisas Sameli.

Toetuse summa ühe sündmuse kohta saab olla 20 000 kuni 65 000 eurot, millele toetuse saaja peab lisama omafinantseeringu vähemalt 30 protsendi ulatuses. Toetatakse sündmuse turundamist välisriikides ja läbiviimist Eestis. Kultuuri- ja spordisündmuste toetuse kogueelarve on 3,2 miljonit eurot, seda rakendatakse aastatel 2014–2020 ning rahastatakse Euroopa Regionaalarengu Fondi (ERF) vahenditest.

Järgmine taotlusvoor avatakse selle aasta sügisel.

Toetajad

Suno 365 logo 10  

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes