29.05.2020 Reede

EAS on toetuste otsuseid teinud 17,5 miljoni eest

Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus (EAS) lõpetab väikeettevõtja kahjude hüvitamise toetuse ja turismiettevõtete kriisitoetuste taotluste vastuvõtmise järgmisel nädalal; praeguseks on toetuste otsuseid tehtud ligi 17,5 miljoni ulatuses, mis moodustab poole toetuste eelarvest.

Kokku on EAS-ile laekunud üle 5000 taotluse.
Kokku on EAS-ile laekunud üle 5000 taotluse. Foto: pixabay

Väikeettevõtja kahjude hüvitamise toetuse taotlemise tähtaeg on 1. juunil kell 16.00 ja turismiettevõtete kriisitoetuste taotluste esitamise tähtaeg 5. juunil kell 16.00, teatas EAS.

Väliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister Raul Siemi sõnul on EAS toetustega kiirelt tegutsenud ning paljud ettevõtted on vajaliku abi juba ka kätte saanud.

Taotluste esitamise aktiivsus on võrreldes toetuste avamise ajaga olulisel määral langenud ning kõigil sihtrühma ettevõtetel on olnud võimalus kolme nädala jooksul oma taotlus esitada,

ütles Siem pressiteates ning lisas, et kui kellelgi on veel siiski taotlus esitamata, siis tasub see esimesel võimalusel ära teha.

Kokku on EAS-ile laekunud üle 5000 taotluse. Nendest ligi 3600 taotlust on esitatud väikeettevõtja kahjude osalise hüvitamise toetuse saamiseks ning ülejäänud 1400 on turismisektorile suunatud toetuste taotlused.

Seni on EAS lõpetanud taotluste vastuvõtmise turismisektori meetmest turismiatraktsioonidele, kuna eelarve sai taotlusavaldustega täidetud. Samal põhjusel sulges EAS ka taotlemise saarte turismiettevõtetele, mille jaoks oli valitsus eraldanud omaette eelarve. Saarte turismiettevõtjad saavad kuni 5. juunini esitada taotlusi üldise taotlemise raames.

Turismisektori toetamise 25 miljoni euroga ning mikro- ja väikeettevõtjate toetamise 10 miljoni euroga, sealhulgas toetuste määrused ja tingimused, otsustas valitsus. Nii turismi kui ka väikeettevõtjate kriisitoetus on tagastamatu abi, taotlemiseks ühekordselt ning nende peamiseks tingimuseks on ettevõtte raskuste selgelt tuvastatav seos kriisiga.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes