17.11.2022 Neljapäev

Avanes taotlusvoor hooldekodude toimepidevuse parandamiseks

Riigi Tugiteenuste Keskus ja sotsiaalministeerium avasid täna taotlusvooru, mille toel rahastatakse ka sel aastal nakkushaiguste leviku ja bioloogiliste riskide vähendamiseks hooldekodude kohandamist.  

Toetust rahastatakse Euroopa taasteabi (REACT-EU) vahenditest.
Toetust rahastatakse Euroopa taasteabi (REACT-EU) vahenditest. Foto: pixabay

Euroopa taasteabist (REACT-EU) rahastatava taotlusvooru eelarve on viis miljonit eurot.

Sotsiaalkaitseminister Signe Riisalo sõnul jätkatakse hooldekodude kohandamise toetamist viimase paari aasta kriiside läbi ilmsiks tulnud puudujääkide tõttu. "Vaatamata sellele, et elame ebakindlusi täis ajal, on meie ülesanne luua jätkuvalt turvatunnet. Mul on hea meel, et meil on selleks võimalus. Vaid nii saame tugevamatena edasi liikuda. Üks osa sellest on hooldekodude Euroopa taasteabiga toetamine, et nii teenused kui toimepidevus alati pareneks ja kliendid oleksid alati hoitud."

RTK avaliku taristu talituse juhataja Marek Atoneni sõnul oodatakse kas sel aastal taotlusvoorust aktiivset osavõttu ja rohkelt taotlusi. "Möödunud aasta kogemuse põhjal võime öelda, et hooldekodudel on huvi ja soov oma toimepidevust parandada", rääkis Atonen. "Eelmisel aastal toetati 93 hooldekodu, millega vähendati viirus-bioloogilisi riske, loodi võimalusi tõkestamaks nakkushaiguste levikut, vähendati tulekahjuohtu, tagati elektripaigaldiste nõuetekohasust ja suurendati elektrienergia varustuskindlust," lisas Marek Atonen.

Taotlusi saavad esitada sotsiaalkindlustusameti tegevusloaga üldhooldusteenuse osutajad. Taotlusvoorus on maksimaalne toetus olenevalt planeeritud tegevustest 65 000 või 100 000 eurot. Taotlemine toimub E-toetuse keskkonna kaudu.   

Toetust rahastatakse Euroopa taasteabi (REACT-EU) vahenditest. Meetmes seatud eesmärkide saavutamise eest vastutab rakendusasutusena sotsiaalministeerium. 

banner right tookuulutus

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
right banner 2024 est konference
430824810 430800019636154 7356040320163199917 n255