12.09.2023 Teisipäev

Avanes Kristjan Jaagu välislähetuse taotlusvoor

Kristjan Jaagu välislähetuste stipendiumiga toetatakse kuni 30-päevaseid õppetööga seotud välisreise ning haridus- ja noorteamet ootab taotlusi 1. oktoobrini. 

Lähetused võivad jääda vahemikku tänavu 1. novembrist kuni järgmise aasta 30. septembrini.
Lähetused võivad jääda vahemikku tänavu 1. novembrist kuni järgmise aasta 30. septembrini. Foto: pixabay

Välislähetuste stipendiumi abil toetab haridus- ja noorteamet näiteks konverentsidel või täienduskursustel osalemist, raamatukogus töötamist, laboratooriumi kasutamist, tööd kraaditöö juhendajaga, konsultatsioone või suve- ja talvekoolides osalemist. 

„Stipendium aitab kaasa stipendiaatide teadustulemuste avaldamisele koostöös teiste riikide teadlastega ning tõstab teadmussiirde võimekust kõrgkoolide ja ettevõtete vahel. Samuti suurendab stipendium võimalust luua uusi rahvusvahelisi suhteid ning osaleda rahvusvahelistes teadusprojektides,“ tutvustas stipendiumiga kaasnevaid hüvesid Harno stipendiumite ja toetuste büroo vanemspetsialist Marilyn Fridolin. 

Stipendiumi saavad taotleda: bakalaureuse- ja rakenduskõrghariduse tudengid, kes on taotluse esitamise tähtajaks täitnud õppekava vähemalt 120 ainepunkti mahus ning kelle teadustöö võimekust on kõrgelt hinnatud riiklikel või rahvusvahelistel teaduse populariseerimise konkurssidel või teadus- ja arendustöös osalejatena; magistrandid ja doktorandid; integreeritud õppekava üliõpilased, kes on taotluse esitamise tähtajaks õppekava täitnud vähemalt 180 ainepunkti mahus; arst-residendid ning noored teadlased ja õppejõud.

Stipendiumit saab kasutada füüsiliste lähetuste jaoks, mitte virtuaalseteks konverentsideks. Taotleja peab oskama eesti keelt vähemalt B1 keeletasemel. Stipendium koosneb päevarahast ning ühikuhindade järgi arvutatud majutus- ja sõidukulu osast. Lisaks hüvitatakse üritusel osalemise tasu kuni 400 euro ulatuses.

Lähetused võivad jääda vahemikku tänavu 1. novembrist kuni järgmise aasta 30. septembrini. Taotluse saab esitada ka siis, kui taotleja ei ole veel saanud ametlikku kinnitust osalemise või ettekande vastuvõtmise kohta. 

Järgmine välislähetuse stipendiumi taotlusvooru tähtaeg on 1. detsember, kuhu saab esitada taotlusi lähetustele, mis toimuvad järgmisel aastal. 

Avaldusi stipendiumi taotlemiseks saab esitada toetuste menetlemise infosüsteemi kaudu.

banner right tookuulutus

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
right banner 2024 est konference
430824810 430800019636154 7356040320163199917 n255