02.05.2022 Esmaspäev

Algas PRIA 251-miljonine pindala- ja loomapõhiste toetuste taotlemine

Täna alustas põllumajanduse registrite ja informatsiooni amet (PRIA) pindalatoetuste ja maaelu arengukava loomatoetuste taotluste vastuvõttu; 2022. aasta eelarves on toetuste maksmiseks kokku üle 251 miljoni euro.

Taotlema on oodata kuni 15 000 klienti, teatas PRIA.
Taotlema on oodata kuni 15 000 klienti, teatas PRIA. Foto: pixabay

Taotlema on oodata kuni 15 000 klienti, teatas PRIA. Taotluse esitamine toimub ainult elektrooniliselt e-PRIA vahendusel. 

Käesoleval aastal toimub pindalatoetuste taotluste esitamine esmakordselt uues värskelt valminud e-teenuses. Võrreldes varasemaga on tegemist oluliselt kaasaegsema ja kasutajamugavama teenusega, mille edasiarendamine toimub jätkuvalt. Loodame, et uue e-teenuse kasutuselevõtt sujub viperusteta ning taotlused saavad kiiresti ja mugavalt esitatud. Vigade või probleemide esinemisel palume julgelt PRIA klienditeenindusega ühendust võtta,

ütles PRIA peadirektori asetäitja Ahti Bleive.

Seoses COVID-19 viiruse jätkuva levikuga ei rakendata erandkorras 2022. aastal toetuste vähendamist pindalatoetuse taotluse esitamise eest hilinenud taotluste vastuvõtmise perioodil. Taotlusi saab esitada 17. juunini, ent amet palub taotlused esitada siiski võimalikult varakult.

Otsetoetustena saab tänavu taotleda ühtset pindalatoetust, kliimat- ja keskkonda säästvate põllumajandustavade toetust, noore põllumajandustootja toetust, puu- ja köögivilja kasvatamise toetust, samuti saab jätkata väikepõllumajandustootjate toetuse kavas osalemisega.

Maaelu arengukava 2014–2020 toetustest saab taotleda keskkonnasõbraliku majandamise toetust; keskkonnasõbraliku köögivilja-, ravimtaime- ja maitsetaimekasvatuse ning maasikakasvatuse toetust; keskkonnasõbraliku puuvilja- ja marjakasvatuse toetust; piirkondlikku mullakaitse toetust; piirkondlikku veekaitse toetust; kohalikku sorti taimede kasvatamise toetust; ohustatud tõugu looma pidamise toetust; poolloodusliku koosluse hooldamise toetust; mahepõllumajandusele ülemineku toetus ja mahepõllumajandusega jätkamise toetust; loomade heaolu toetus ning Natura 2000 alal asuva põllumajandusmaa kohta antavat toetust.

Kui taotleja soovib taotlust esitama tulla PRIA maakondlikusse teenindusbüroosse, tuleb selleks teha eelbroneering. Toetuste ja e-PRIA kasutamise kohta saab abi küsida PRIA pindala- ja loomatoetuste infotelefonil või pöördudes Maaelu Edendamise Sihtasutuse nõuandeteenistuse konsulentide poole.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!