05.02.2019 Teisipäev

Algas noore metsa hooldamise toetuse taotlemine

Alates teisipäevast saab erametsakeskusest taotleda noore metsa hooldamise toetust, mille määr on 159 eurot hektari kohta.

Taotluse saab esitada 5.–25. veebruaril, teatas Erametsakeskus. Valgustus- või harvendusraiete tegemiseks kuni 30-aastases metsas on toetuseelarves kokku 1,5 miljonit eurot.

Toetusmäär on 159 eurot hektari kohta ning varasemad aastad on keskuse teatel näidanud, et kõik nõuetekohased hooldusraie toetuse taotlused saavad ka rahastatud.

Taotluse saab esitada metsaühistu kaudu või läbi e-PRIA. Töödega võib alustada järgmisel päeval pärast taotluse esitamist.

Hooldusraiet peetakse kõige olulisemaks metsakasvatuslikuks tööks, noores metsas õigeid valikuid tehes on võimalik metsa tulevikuväärtust lausa kahekordistada, märkis Erametsakeskus.

Lisaks hooldusraietele saab veebruaris toimuvas metsameetme taotlusvoorus toetust küsida kasvavate puude laasimiseks, ulukikahjustuste ennetamiseks, tormi või tulekahju tagajärjel hukkunud metsa taastamiseks ning männikärsaka või juurepessu vastase tõrjevahendi soetamiseks.

Metsaühistud saavad taotleda toetust ka metsaseadmete ja tarvikute soetamiseks ning metsatulekahju ennetamiseks.

Toetajad

Suno 365 logo 10 Uku tarkvara

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes