24.05.2022 Teisipäev

Aas: tarbijaid võiks sel kütteperioodil toetada sarnaselt eelmisele

Majandus- ja taristuminister Taavi Aas leiab, et tuleval kütteperioodil võiks jätkata tarbijate toetamist sarnasel põhimõttel kui eelmisel.

Taavi Aas, majandus- ja taristuminister
Taavi Aas, majandus- ja taristuminister Foto: valitsus.ee

"Töötasime majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumis möödunud kütteperioodiks välja erinevad automaatsed toetused, mis täiendasid üksteist ning aitasid vähendada hinnatõusu mõjusid tarbijatele. Tarbijate toetamist võiks jätkata sarnasel põhimõttel ka sel kütteperioodil," ütles Aas BNS-ile.

Toetuste suurusjärgust ja võimalikest katteallikatest on ministri sõnul detailsemalt mõtet rääkida siis, kui on selgem, milliste toetustega valitsus tervikuna otsustab edasi minna.

Eelmisel kütteperioodil hüvitas riik taotluse alusel kuni keskmise sissetulekuga leibkondadele osaliselt energiakulud. Hüvitati 80 protsenti elektri, gaasi ja kaugkütte hinnatõusu osast ning toetuse ülempiir kõigi energiakulude peale kokku oli 500 kuus ja alampiir 10 eurot taotluse kohta.

Samuti määras valitsus tarbitud elektrile ja gaasile hinnalae, millest kõrgemad kulud kompenseeriti. Kodutarbijatele kompenseeriti kuni kuus 650 kilovatt-tunni ulatuses üle 120-eurose megavatt-tunni elektrihinna kulust ning 2,75 megavatt-tunni ulatuses üle 65-eurose megavatt-tunni gaasihinna kulu. 

Lisaks hüvitati kuni detsembrikuuni kõigile elektritarbijatele elektri võrgutasu 50 protsendi ulatuses, alates jaanuarist hüvitati asutustele ja ettevõtetele elektri võrgutasu 100 protsenti.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!