27.01.2011 Neljapäev

Uues portaalis saab tasuta õigusnõu

Justiitsministeeriumi asekantsleri Marko Aaviku sõnul oli vajadus taolise praktilise õigusteabe veebi järele ilmselgelt olemas, mistõttu otsustaski ministeerium sellise portaali luua.

„Kõige olulisem on, et see info ja küsimuste esitamise võimalus oleks kättesaadav võimalikult paljudele inimestele ja võimalikult lihtsalt, milleks on veeb parimaks lahenduseks,“ sõnas Aavik.

 Aaviku selgitusel on praegu veebilehel www.juristaitab.ee väljas need teemad ja küsimused, mida läbi aegade on juristide liidult tasuta õigusabi raames enim küsitud ning mille kohta ka justiitsministeeriumist enim uuritakse. „Kuid see on vaid esialgne valik, sest sõltuvalt lehe kasutajate eelistustest ja küsimustest on veebileht pidevas muutumises ja täienemises.“

Eesti juristide liidu direktori Krista Paali sõnul on liit tasuta õigusabi andnud juba üle kümne aasta ning kogemus näitab, et inimesed vajavad rohkem teavet nii õigussüsteemi kohta üldiselt kui ka vastuseid konkreetsetele küsimustele.

 „Praegu portaalis üleval olevad küsimused ja vastused ongi koostatud juristide liidule saabunud kodanike kirjade ja vastuvõttudel esitatud küsimuste põhjal, mida oleme püüdnud selgitada tavakodanikule arusaadavas keeles,“ ütles Paal.

 Kui inimene teda huvitavale küsimusele olemasolevatest rubriikidest vastust ei leia, võib ta selle esitada portaali foorumis, kus küsimustele vastavad juristide liidu liikmed. Küsimuse esitamiseks peab veebilehele sisse logima ID-kaardiga.

Lisaks leiab portaalis kasulikke dokumendivormide näidiseid ja linke teistele õigusvaldkonna veebilehtedele.

www.juristaitab.ee portaali haldab ja küsimustele vastab kuni käesoleva aasta maini justiitsministeeriumi toel juristide liit, kes võitis eelmise sellekohase konkursi.  Kevadel kuulutab justiitsministeerium lehe haldamiseks välja taas uue konkursi.

Veebilehte rahastatakse riigi poolt mittetulunduslikele ühendustele tasuta õigusabi  andmiseks eraldatud toetusest.

Justiitsministeerium

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes