26.03.2018 Esmaspäev

Tallinnas jagatakse teisipäeval tasuta tarbijakaitse-alast nõu

Eesti Rahvusraamatukogu suures saalis toimub 27. märtsil traditsiooniline Tallinna tarbijaõiguste päev, kus tutvustatakse tarbijaõiguse ja kaubanduse valdkonna kõige aktuaalsemaid teemasid ning seadusemuudatusi.

"Homme toimuval tarbijaõiguste päeval käsitletakse teemasid, mis pakuvad huvi nii korteriühistute liikmetele, tarbijatele kui ka kaubandusettevõtjatele," ütles abilinnapea Aivar Riisalu linnavalitsuse pressiteate vahendusel. "Kindlasti tasub kohale tulla neil, keda puudutab käesolevast aastast kehtima hakanud uus korteriomandi- ja korteriühistuseadus. Teatavasti neis majades, kus seni korteriühistut ei olnud, moodustas ühistu riik ning selline ühistute loomine tekitab kahtlemata korteromanikele palju küsimusi," lisa ta.

Riisalu tõdes, et Tallinn on juba kümme aastat korraldanud tarbijaõiguste päeva, et jagada praktilisi ja päevakohaseid nõuandeid nii tarbijatele kui ka kauplejatele.

Lisaks uuele korteriomandi- ja korteriühistuseadusele käsitletakse eelseisval tarbijaõiguste päeval internetikaubanduses kehtivaid reegleid ning arutatakse maksuvaba tulu arvutamise praktilisi küsimusi. Ühtlasi tutvustatakse võimalusi oma rahaasjade korrashoidmiseks ning räägitakse lihtsas keeles andmekaitsest, keskendudes isiku õigustele tema andmete kasutamise paremaks kontrollimiseks.

Eelmainitud teemadel räägivad oma valdkonna spetsialistid Raid & Ko Kinnisvara- ja Õigusbüroost, tarbijakaitseametist, maksu- ja tolliametist, finantsinspektsioonist ning andmekaitse inspektsioonist.

Tarbijaõiguste päeval toimub sünkroontõlge vene keelde. Osavõtt on kõigile tasuta, kuid soovitav on eelnev registreerumine.

Eelnevalt saab küsimusi esitada e-posti aadressil See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. või telefonil 640 4232.

Tarbijaõiguste päeva koordinaator on Tallinna ettevõtlusameti hinna ja tarbijakaitse osakond.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!