03.10.2014 Reede

Samasooliste kooselu vastu on ligi pooled eestimaalased

Uuringutulemustest selgub, et 51% eestimaalastest ei poolda üldse homoseksuaalse paari kooselu riiklikku tunnustamist perekonnana, seejuures võib antud tulemus olla statistilise vea korral ka vaid 47,9%.

Samasooliste kooselu vastu on ligi pooled eestimaalased
Samasooliste kooselu vastu on ligi pooled eestimaalased Foto: Reuters

Homoseksuaalse paari kooselu riiklikku tunnustamist perekonnana pooldavad keskmisest oluliselt enam kõrgharidusega ning kõrgema sissetulekuga inimesed. Homoseksuaalseid suhteid peab pigem ebanormaalseks 19% küsitletuteist, kelle hulgas on keskmisest oluliselt enam keskhariduse ning madalama sissetulekuga inimesi ning Keskerakonna toetajaid. Homoseksuaalseid suhteid peavad moraalseks pigem naised, 15–34-aastased, eestlased ning kõrgema sissetulekuga ja kõrgharidusega inimesed.

Homoseksuaalsetele paaridele lapsendamise õiguse andmist ei poolda üldse 55% elanikkonnast. 49% elanikkonnast ei poolda üldse homoseksuaalsete suhete tutvustamist lasteasutustes õppekava osana, mis sisuliselt tähendab homoseksuaalsete suhete käsitlemist normaalsete ja moraalsetena.

Kui Keskerakonna valijad pidasid küsimustele vastates homoseksuaalseid suhteid sageli täiesti ebamoraalseteks ega pooldanud üldse homoperekonna riiklikku tunnustamist, siis Reformierakonna valijad kaldusid oluliselt enam andma vastuseid skaala keskmises osas ja vältima äärmuslikke hinnanguid. Sotsiaaldemokraatliku Erakonna valijad pidasid aga homoseksuaalseid suhteid oluliselt sagedamini täiesti moraalseteks, nad pooldasid täielikult homoseksuaalse paari kooselu riiklikku tunnustamist perekonnana ja neile lapsendamisõiguste andmist.

1000 inimese hulgas läbiviidud uuringu tellis SA Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks. Küsitletavate vanus jäi vahemikku 15–74 aastat. Seejuures keeldus intervjuust 2075 inimest. Kokku küsitleti 746 eestlast ja 254 muust rahvusest inimest. Tallinlasi oli küsitletute hulgas 314.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes