17.08.2016 Kolmapäev

Sõiduki teisaldamine - sobilik abinõu võlgniku vastu

Avalikkuses pälvis hiljuti tähelepanu riigikohtu tsiviilkolleegiumi tänavu 23. märtsil tehtud otsus (kohtuasjas nr 3-2-1-3-16), milles kohus asus seisukohale, et parkimise korraldajal OÜ-l Europark Estonia (edaspidi – Europark) oli õigus teisaldada inkassoteenust osutava OK Incure OÜ sõiduk, mille parkimise eest parkimisalale jäeti mitmeid kordi maksmata nii parkimistasu kui ka tasumata jätmise eest määratud leppetrahv.

Jaak Siim, vandeadvokaat, partner
Jaak Siim, vandeadvokaat, partner Foto: Advokaadibüroo Aivar Pilv

Järgnevalt selgitame põhjalikumalt kaasuse asjaolusid ja kohtute seisukohti, samuti seda, milline tähendus on sel kohtulahendil edaspidise praktika kujundamisel.

Maakohus ringkonnakohuga risti vastupidisel seisukohalPooled vaidlesid asjas selle üle, kas ja kelle vahel sõlmiti parkimisleping ning kas parkimise eest tasumata jätmise korral on sõiduki teisaldamine ja kinnipidamine kohane meede.

Hagejaks olnud OK Incure OÜ taotles Harju maakohtule esitatud hagis kostjaks olnud Europargilt talle kuuluva sõiduki väljanõudmist,...

Juurdepääs käesolevale materjalile on majandusajakirja Raamatupidamisuudised tellijatel.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!