09.02.2023 Neljapäev

Riigikontroll: andmekogude päringute põhjendatust tuleks kontrollida

Riigikontrolli hinnangul tuleks rohkem kontrollida riigi andmekogude päringute põhjendatust ja analüüsida logisid, et teada, kes, millal ja mis motiividel on andmeid kasutanud. 

Turvaintsidente on võimalik varajases staadiumis ja suuremate kahjudeta avastada vaid siis, kui andmekogude kasutust pidevalt seiratakse ja analüüsitakse logisid.
Turvaintsidente on võimalik varajases staadiumis ja suuremate kahjudeta avastada vaid siis, kui andmekogude kasutust pidevalt seiratakse ja analüüsitakse logisid. Foto: ABIS

Viit tundlike andmetega riigi andmekogu auditeerinud riigikontroll jõudis järeldusele, et kuigi sealsetele andmetele pääsevad juurde vaid volitatud isikud, on kahe andmekogu puhul nende isikute juurdepääsuõigused põhjendamatult laiad.

Riigikontroll auditeeris andmekogusid nagu sotsiaalkaitse infosüsteemi (SKAIS), sotsiaalteenuste ja -toetuste andmeregistrit (STAR), karistusregistrit (KARR), e-toimiku väärteomenetluse liidest (VMP) ja arendamisel olevat automaatse biomeetrilise isikutuvastuse süsteemi andmekogu (ABIS).

Tundlike...


Juurdepääs käesolevale materjalile on finants- ja õigusajakirja RUP tellijatel.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!