02.08.2017 Kolmapäev

Ravimiamet: apteegis peab seaduse kohaselt alati olema farmatseut

Ravimiameti hinnangul peab proviisor või farmatseut seaduse alusel asuma füüsiliselt apteegis apteegiteenuse osutamiseks, mistõttu ei ole amet järsku otsustanud videosilla kasutamist apteekides piirata.
Seaduse alusel peab apteegiteenuse osutamiseks asuma farmatseut füüsiliselt apteegis
Seaduse alusel peab apteegiteenuse osutamiseks asuma farmatseut füüsiliselt apteegis Foto: Postimees

"Ravimiamet ei ole ära keelanud videonõustamist, vaid kohustame ettevõtjat tagama apteegi lahtioleku aegadel proviisori või farmatseudi kohaloleku," teatas ravimiameti esindaja.

"Sellist olukorda, kus töötavas apteegis on kohal vaid erihariduseta isik ehk klienditeenindaja, ravimiseadus ette ei näe. See nõue on seaduses patsientide turvalisuse ja ohutuse tagamiseks. Apteegiteenus on mitmetahulisem ning nõustamine on vaid osa teenusest," selgitas esindaja.

Ravimiseadus sätestab, et apteegiteenust võivad apteegis ja apteegi struktuuriüksuses osutada ainult terviseametis registreeritud proviisor ja farmatseut.

"Mis puudutab videosilla vahendusel nõustamist, siis ettevõtja algatus seda apteegis täiendava teenusena pakkuda on hea, seda muidugi eeldusel, et delikaatsete isikuandmete turvalisus on tagatud," lisas ameti esindaja.

Ravimiamet peatas apteekides videosilla kaudu patsientide nõustamise, mistõttu sulgeb Apotheka kaubamärki kasutav Terve Pere apteek juuni algusest videosilda kasutanud Kavastu ja Luunja apteegi; ettevõte plaanib ravimiameti otsuse kohtus vaidlustada.

Apotheka kaubamärki kasutab üle 170 apteegi Eestimaa eri kohtades, pakkudes ravimeid ja teisi apteegikaupu nii linnas kui ka maal.
qbill rup 255x300

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes