11.01.2011 Teisipäev

Puhastusfirmade kartellilepet arutatakse kohtus suvel

Menetluspooled leppisid teisipäeval toimunud eelistungil kokku, et esimene istung toimub 8. juunil.

Eeluurimisel kogutud andmetel leppis Tänavapuhastuse AS-i juhatuse liige Vello Kink 2008. aasta septembris Cleanaway esindaja Argo Luudega suuliselt kokku, millised pakkumised firmad teevad Tartu linnavalitsuse poolt välja kuulutatud riigihankel Tartu ida- ja läänepiirkonnas tänavate hooldaja leidmiseks.

Luude ja Kingi vahel kokkulepitu kohaselt ei konkureerinud Tänavapuhastuse AS riigihankel Tartu idapiirkonna hooldustööde võitmisele, vaid Kink lubas Luudele, et tema firma küsib Tartu linnalt idapiirkonna puhul Cleanawayst suuremat tööraha, selgus eeluurimisel. Vastutasuks tegi aga Cleanaway samal hankel pakkumised nii, et Tänavapuhastuse AS-i pakkumine oleks läänepiirkonna puhul Cleanaway omast soodsam, selgus eeluurimisel.

Kink ja Luude said süüdistuse kokkuleppes ja kooskõlastatud tegevuses, millega otseselt ja kaudselt määrati kindlaks kolmandate isikute suhtes hinna- ja muid kauplemistingimusi ning jagati kaubaturgu. Tänavapuhastuse AS ja AS Cleanaway, mis kannab alates tunamullu maist nime Veolia Keskkonnateenused, said süüdistuse juriidiliste isikutena.

BNS


Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!