02.06.2016 Neljapäev

Prokuratuur saatis Rein Kilgi kriminaalsüüdistusega kohtu alla

Lõuna ringkonnaprokuratuur saatis skandaalse ärimehe Rein Kilgi ja veel neli isikut majanduskuritegudes süüdistatuna kohtu alla.

Rein Kilk ja veel neli isikut lähevad majanduskuritegudes süüdistatuna kohtu alla
Rein Kilk ja veel neli isikut lähevad majanduskuritegudes süüdistatuna kohtu alla Foto: PM

"Lõuna ringkonnaprokuratuur saatis üldmenetluse korras kohtusse kriminaalasja, milles esitas neljale isikule süüdistuse juriidilisest isikust juhtorgani liikmena võlgniku vara põhjendamatus kinkimises, millega põhjustati võlgniku maksejõuetus, ning ühele isikule süüdistuse maksejõuetuse põhjustamisele kaasaaitamises. Samuti kinnitame, et üheks süüdistatavaks on Rein Kilk. Ülejäänud süüdistatavad ei ole avaliku elu tegelased," ütles Lõuna ringkonnaprokuratuuri pressiesindaja Kristina Kostina BNS-ile.

Kõnealuse kriminaalasja materjalidest selgub, et 2012. aasta veebruaris olukorras, kus aktsiaselts ei olnud võimeline enam täitma oma kohustusi, otsustasid aktsiaseltsi nõukogu liikmed asutada tütarettevõtte ja tõsta sinna üle aktsiaseltsile kuuluvad kinnisasjad koos tehase sisseseadega ning kaubamärgid. Samas jätsid nõukogu liikmed kindlaks määramata tehingu tingimused ega kontrollinud, millistel tingimustel juhatus kinnistud ja kaubamärgid võõrandab ning kas juhatus tagab võõrandajale müügihinna laekumise, tuvastas uurimine.

Uurimisandmete kohaselt sõlmis aktsiaseltsi juhatuse liige nõukogu otsuse alusel varatu tütarettevõttega kinkelise iseloomuga kinnistuste ja kaubamärkide müügilepingu alla vara turuhinna ning ostuhinna laekumist tagamata. Kogu majandustegevuseks vajaliku vara võõrandamisega, millest aktsiaseltsile raha ei laekunud, põhjustati aktsiaseltsi maksejõuetus. 2012. aasta oktoobris kuulutas kohus välja aktsiaseltsi pankroti.

Kriminaalasja kohtueelset menetlust viis läbi keskkriminaalpolitsei majanduskuritegude büroo. Kohus ei ole veel eelistungi toimumise aega määranud.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!