17.03.2014 Esmaspäev

Pakendiaktsiisi seadus võib olla vastuolus põhiseadusega

Rahandus- ja keskkonnaministeeriumid valmistavad ette pakendiaktsiisi seaduse muudatust, sest praegusel kujul on võimalik maksuotsuseid põhiseaduslikkuse argumendiga vaidlustada, kirjutab Eesti Päevaleht.

Pakendiaktsiisi seadus võib olla vastuolus põhiseadusega
Pakendiaktsiisi seadus võib olla vastuolus põhiseadusega Foto: PM

Maksu- ja Tolliameti (MTA) peadirektor Marek Helm ütles lehele, et ametil on laual kaks maksuotsuse projekti, mille kogusumma moodustaks mitme aasta pakendiaktsiisi planeeritud laekumise. Ent MTA ei saa neid maksuotsuseid võimaliku õigusliku probleemi tõttu täies ulatuses välja saata, sest sellele järgneks põhiseaduslikkuse järelevalve menetlus.

Nimelt võib pakendiaktsiisi seadus võib olla vastuolus põhiseadusega, sest kõik maksukohustuse tekkimisega seotud asjaolud peavad olema sätestatud seadusega, aga kehtival kujul on osa regulatsiooni kehtestatud keskkonnaministri määrusega. Tekkinud olukorda on võimalik enda kasuks ära kasutada turuosalistel, kelle suhtes on tehtud maksuotsus, vaidlustades maksuotsuse kohtus.

"Meil on koostöös rahandusministeeriumiga värskelt valminud parandusettepanek, mis peaks juriidilise vaidluse maha võtma. Ettepanek on küllalt tehniline ega ava uusi suuri sisulisi rindeid. Kokkuvõtlikult öeldes peaksid tulevikus ministri määruse asemel seaduse tasandil olema paika pandud pakendimaterjali määramise alused," kinnitas keskkonnaminister Keit Pentus-Rosimannus lehele.

Kliendiuritused soodushind

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!