860x100 kriisi paasterongad
30.03.2015 Esmaspäev

Õiguskantsler uurib Tallinna sõiduautode reklaamimaksu seaduslikkust

Automüüjate liit leiab, et liikluses osalevad ja reklaamkirjeid kandvad sõiduautod ei ole kohalike maksude seaduse järgi reklaamimaksu maksuobjekt.
Automüüjate liit leiab, et liikluses osalevad ja reklaamkirjeid kandvad sõiduautod ei ole kohalike maksude seaduse järgi reklaamimaksu maksuobjekt. Foto: Reuters

Õiguskantsler saatis läinud nädalal Tallinna linnavalitsusele teabenõude reklaamimaksu tasumise kohta sõiduautodel kuvatud reklaamidelt, kuna tema esialgsel hinnangul on see vastuolus kohalike maksude seadusega.

Õiguskantsleri poole pöördus autode müügi- ja teenindusettevõtete liitu esindav advokaadibüroo Kasak & Missik, kelle väitel on Tallinna ettevõtlusamet teatanud mitmele automüügiettevõttele, et sõiduautodel, sealhulgas linnaliikluses osalevatel sõiduautodel kuvatud reklaami eest tuleb tasuda reklaamimaksu.

Automüüjate liit leiab, et liikluses osalevad ja reklaamkirjeid kandvad sõiduautod ei ole kohalike maksude seaduse järgi reklaamimaksu maksuobjekt. Seda kinnitas ka rahandusministeerium, kellele õiguskantsler aasta alul sellekohase teabenõude esitas.

Rahandusministeeriumi hinnangul võimaldab seadus kohalikel omavalitsustel kehtestada reklaamimaksu vaid linna või valla territooriumile püsivalt paigaldatud reklaamidele ning ühissõidukitele paigaldatud reklaamidele.

Sõiduautod võivad vabalt sõita mööda maailma ja nende liikumine ei ole piiratud mingil viisil ühe omavalitsuse territooriumiga, selgitas ministeerium.

Õiguskantsler nõustus rahandusministri poolt kohaliku maksude seadusele antud tõlgendusega ja soovib nüüd linnapoolseid selgitusi ning küsib, kas linnavalitsus on nõus korrigeerima oma seisukohta liikluses osalevatele sõidukitele kinnitatud reklaami reklaamimaksuga maksustamise kohta ehk loobuma maksukohustuslastelt sellise reklaami pealt reklaamimaksu tasumise nõudmisest.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Vebinar ee 300x500 maire otsus 3 gif

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes