22.02.2024 Neljapäev

Narva soovib venekeelse õppega jätkata

Narva linnavolikogu otsustas täna, et taotleb valitsuselt luba jätkata linna koolide 1. ja 4. klassis ning lasteaedades järgmisel õppeaastal osaliselt õpetamist vene keeles.

Põhikooli- ja gümnaasiumiseaduses toodud tingimuste kohaselt lähevad järgmisel õppeaastal ehk sügisest eestikeelsele õppele üle põhikooli 1. ja 4. klassid.
Põhikooli- ja gümnaasiumiseaduses toodud tingimuste kohaselt lähevad järgmisel õppeaastal ehk sügisest eestikeelsele õppele üle põhikooli 1. ja 4. klassid. Foto: unsplash

Narva taotleb valitsuselt luba jätkata 40 protsendi ulatuses kogu õppemahust õpet vene keeles Kesklinna kooli kahes 4. klassis, Kreenholmi kooli moodustatavas 4. väikeklassis, Paju kooli kahes 4. klassis, Pähklimäe kooli ühes 4. klassis, Soldino koolis sel õppeaastal tegutsenud ühes kolmandas klassis ja Keeltelütseumi kahes 4. klassis.

Lisaks soovib Narva järgmisel õppeaastal 40 protsendi ulatuses venekeelse õppega jätkamiseks luba lasteaias Kirsike kahes rühmas, lasteaias Muinasjutt kahes rühmas ja lasteaias Põngerjas ühes rühmas ning lasteaia Pingviin erirühmades 30 protsendi ulatuses kogu õppemahust.

Veel otsustas volikogu täna, et venekeelne õpe jätkub linna Narva 6. kooli, Paju kooli, Pähklimäe kooli ja keeltelütseumi, Kesklinna kooli Kreenholmi kooli 2. ja 3. klassides ning põhikooliastmes, samuti täiskasvanute kooli põhikooliastmes.

Detailne analüüs Narva valmisolekust eestikeelseks õppeks järgmisest õppeaastast valmib veebruari lõpuks. 

Põhikooli- ja gümnaasiumiseaduses toodud tingimuste kohaselt lähevad järgmisel õppeaastal ehk sügisest eestikeelsele õppele üle põhikooli 1. ja 4. klassid. Samas võib valitsus valla- või linnavolikogu taotlusel, olles ära kuulanud enda poolt moodustatud valitsuskomisjoni arvamuse, anda üheks õppeaastaks loa osaliselt muus keeles toimuvaks õppeks. Sel juhul tuleb määrata õppes kasutatava muu keele osakaal kogu õppe mahust. Samasuguse võimaluse annab koolieelse lasteasutuse seadus lasteaia või selle rühma kohta. 

Endine haridus- ja teadusminister ning praegune riigikogu liige Tõnis Lukas pöördus 15. veebruaril avalikus kirjas Narva linnajuhtide poole, et nad ei taotleks valitsuselt koolides ja lasteaedades eestikeelsele õppele ülemineku edasi lükkamist.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
right banner 2024 est konference
430824810 430800019636154 7356040320163199917 n255