04.03.2011 Reede

Minister rõhutas kuritegeliku tulu konfiskeerimise tähtsust

Rääkides prokuratuuri eelmise aasta tulemustest tõdes Lang, et prokuratuur on üha tõhusamalt keskendanud oma töö prioriteetsete kuritegude menetlemisele. 

„Tahan tunnustada prokuratuuri paremate tulemuste eest võitluses organiseeritud kuritegevusega – eelmisel aastal esitati kuritegelikku ühendust puudutav süüdistus juba üheksale grupile, mis on hea tulemus,“ ütles minister.

Samas rõhutas Lang, et lisaks süüdistuse esitamisele tuleks rohkem hakata end harjutama mõtteviisiga, kuidas lisaks karistusele kurjategijalt võimalikult viimse sendini ka tema kuritegelik teenistus kätte saada.

„Justiitsministeeriumis tehtud analüüs näitab, et konfiskeerimise ja selle tagamiseks arestimise praktika on prokuratuuri üksustes äärmiselt erinev ning väljaspool Harju maakohut lausa marginaalne,“ nentis Lang.

Eelmisel aastal toimus 47% konfiskeerimistest riigiprokuratuuri kriminaalasjades, 38% Põhja ning 12% Lõuna ringkonnaprokuratuuris.

„Positiivne on siiski asjaolu, et konfiskeeritu koguväärtus ületas möödunud aastal miljon eurot, mis on märksa rohkem kui 2009. aastal. Kui vaadata neid arve koos prioriteetsete asjade menetlusandmetega, siis torkab silma riigiprokuratuuri prokuröride aina jõudsam töö,“ ütles Lang.

Rääkides kohtueelse menetluse pikkusest rõhutas justiitsminister, et menetlustähtajad on praegu liiga pikad.

Justiitsministeerium

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!