07.01.2019 Esmaspäev

Majandustegevuse toimumist tuleb tõendada

Juunikuu kohtulahenditest saame teada, et firma ettevõtlusega mitteseotud väljamaksed tuleb tulumaksuseaduse alusel maksustada tulumaksuga. Maksuhalduri tehtava vaatlusega võidakse aga maksukohustuslase või temaga seotud isikute õigusi oluliselt riivata, mistõttu peab vaatluse põhjendus võimaldama selle õiguspärasust kontrollida. Veel selgub, et nii rentnik kui ka üürnik peavad üldjuhul maksma üüri ka siis, kui nad kasutusse antud eset tegelikult ei kasuta.

Martina Proosa, jurist.
Martina Proosa, jurist.

Sisendkäibemaksu mahaarvamiseks peab olema alus

7. juunil 2018 kohtuasjas nr 3-14-50103 tehtud otsuses lahendas riigikohus lõplikult Esveko Wood OÜ (edaspidi – Esveko Wood) kaebuse maksuotsuse peale, millega vähendati Esveko Wood’i sisendkäibemaksu ja suurendati tulumaksukohustust.

Maksu- ja tolliameti (edaspidi – MTA) arvates ei olnud tehinguid, millelt käibemaksu tagastamist taotleti, tegelikult toimunud. Esiteks selgitas maksuhaldur välja, et Esveko Wood ei olnud kaminapuude...

Juurdepääs käesolevale materjalile on majandusajakirja Raamatupidamisuudised tellijatel.

Kliendiuritused soodushind

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!