25.01.2024 Neljapäev

Majandus- ja korruptsioonikuritegudega hakkab tegelema uus prokuratuur

Valitsus otsustas täna, et märtsist luuakse nelja piirkondliku ringkonnaprokuratuuri kõrvale üle-eestilise tööpiirkonnaga majandus- ja korruptsioonikuritegude ringkonnaprokuratuur.

Loodavas prokuratuuris saab olema kolm osakonda.
Loodavas prokuratuuris saab olema kolm osakonda. Foto: pixabay

Loodavas prokuratuuris saab olema kolm osakonda.

Neist üks hakkab tegelema maksu- ja tolliameti menetlevate kuritegudega, teine keskkriminaalpolitsei majandus- ja korruptsioonikuritegude büroode menetlustega ning kaitsepolitseiameti ja politsei- ja piirivalveameti korruptsioonimenetlustega üle riigi. Kolmanda osakonna vastutusvaldkonda kuuluvad politseiprefektuuride menetletavad majanduskuriteod.

Muudatuse eesmärgiks on suurendada majandus- ja korruptsioonikuritegude menetlemise efektiivsust ning juhtida tõhusamalt kriminaalasjade lahendamiseks vajaliku ressursi jaotamist ja kasutamist. Muudatus võimaldab moodustada majandus- ja korruptsioonikuritegude menetlemisel meeskondi, jagada süsteemsemalt erialaspetsiifilisi kogemusi ja ühtlustada praktikat ning prokuröride töökoormust.

Justiitsminister Kalle Laanet ja siseminister Lauri Läänemets seadsid politseile ja prokuratuurile 4. oktoobril prioriteedid ja edendamist vajavad valdkonnad. Muu hulgas on nende kohaselt prokuratuuri ja politsei ühiseks prioriteediks võitlus suure kahjuga majanduskuritegude ja raske korruptsiooniga.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
right banner 2024 est konference
430824810 430800019636154 7356040320163199917 n255