21.01.2011 Reede

Konkurentsiamet alustas Tallinna Vee hinnatõusutaotluse menetlust

Viimane ameti antud tähtaeg Tallinna Veele hinnataotluse ja selle aluseks oleva dokumentatsiooni nõuetekohaseks muutmiseks oli tänavu 14. jaanuar.

Konkurentsiameti välis- ja avalike suhete osakonna juhataja Maarja Uulits teatas neljapäeval BNS-ile, et Tallinna Vesi täiendas hinnataotluse aluseks olevat dokumentatsiooni 14. jaanuariks nii, et see võimaldas ametil lugeda hinnataotluse nõuetekohaseks.

"Taotlus on seega võetud menetlusse ning toimub andmete analüüsimine. Seadusest tulenevalt tehakse otsus hinnataotluse kooskõlastamise kohta 30 päeva jooksul alates nõuetekohase taotluse saamisest, antud juhul 14. jaanuarist arvates," rääkis Uulits. Ta lisas, et eriti keeruka või töömahuka taotluse menetlemisel võib amet seda tähtaega pikendada 90 päevani.

Tallinna Vesi esitas konkurentsiametile taotluse veeteenuse hinna kooskõlastamiseks mullu 10. novembril. Toona teatas amet, et taotlus ei vasta seaduse nõuetele ja andis veefirmale esialgu 13. detsembrini aega puuduste kõrvaldamiseks.

Konkurentsiamet märkis siis, et aastate 2011–2015 kohta esitatud taotlus ei võimalda kontrollida, kas ettevõtja taotletav hind vastab seaduses sätestatud nõuetele. Tallinna Vesi taotles veeteenuse hinna kooskõlastamist prognoosiga järjepidevaks ja iga-aastaseks hinnakasvuks, mis ei ole kooskõlas ühisveevärgi- ja kanalisatsiooniseaduse hinnaregulatsiooni ega põhimõtetega.

Taotlusest ei selgunud ameti teatel üheselt, milliseid tasusid ja millistele piirkondadele soovib Tallinna Vesi veeteenuse hindasid kooskõlastada, lisaks ei sisaldanud hinnataotluse aluseks olev dokumentatsioon nõuetele vastavat raamatupidamisandmete eristust.

Tallinna Vesi esitas algselt konkurentsiametile tariifitaotluse järgmiseks viieks aastaks, mille alusel tõuseks veetariifid 2011. aastal 3,5% võrra, 2,5% võrra 2012. aastal ja 2,6% võrra 2013. Aastateks 2014 ning 2015 taotles ettevõtte tariifide tõstmist 2,7% võrra.

Selle aasta alguses alanes veeteenuse hind Tallinnas 0,9%, kuid eelnevatel aastatel on hind märgatavalt tõusnud - näiteks 2009. aastal oli tõus 12,8% ja 2008. aastal 11,7%. Senised hinnatõusud on põhinenud Talllinna Vee 2001. aastal sõlmitud erastamislepingul, mis andis linnale vähe võimalusi veehinna mõjutamiseks. Praegune keskerakondlik linnavalitsus on korduvalt kritiseerinud Tallinna vee erastamist ja erastamislepingut, mille sõlmimise ajal olid pealinnas võimul Isamaa ja Res Publica Liit, Reformierakond ja Mõõdukad.

BNS


Küsi nõu!

  Esita küsimus

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes