06.12.2010 Esmaspäev

Kohvikujuhi karistamine raske tööõnnetuse eest jäi lõplikult jõusse

Tartu maakohus mõistis tänavu märtsis Parisalu süüdi mitmete tööohutusalaste nõuete eiramises, mille tõttu jäi 2004. aastal üks kohviku töötajatest liikuma hakanud toidulifti vahele ning suri saadud vigastustesse. Kohus karistas Parisalut üheaastase tingimisi vangistusega kolmeaastase katseajaga. Menetluskuludena mõistis kohus mehelt välja 35.227 krooni.

Enda õigeksmõistmist taotlenud Parisalu viis kaasuse ringkonnakohtusse, kuid ka teise astme kohus jättis maakohtu lahendi muutmata. Seejärel esitas Parisalu kaitsja kassatsioonkaebuse riigikohtusse, kuid see ei saanud esmaspäeval menetlusluba ja seega varasem kohtuotsus jõustus.

Prokuratuur süüdistas kohvikujuhti töötervishoiu ja tööohutuse ning tehnilise järelevalve nõuete rikkumises, millega kaasnes ettevaatamatusest inimese surm.

Eeluurimisel selgus, et Zum-Zumi kohviku söögiliftile olid jäetud paigaldamata turvauksed, samuti puudus helisignaal, mis oleks andnud märku lifti liikuma hakkamisest. Süüdistuse kohaselt ei taganud Parisalu töötajatele ohutut tööprotsessi, rakendas neid töötama ohutusnõuetele mittevastava ja kasutamiseks ohtliku kaubaliftiga. Ka ei informeerinud Parisalu ettevõtte nõukogu vajadusest viia väikekaubalift ohutusnõuetega vastavusse ega korraldanud ka ise vajalikku remonti, kuigi tööinspektsioon oli juhtinud firma tähelepanu ohtlikule ja nõuetele mittevastavale liftile.

Traagiline õnnetus juhtus 2004. aasta 4. oktoobri pärastlõunal, kui kohviku naistöötaja asetas toidulifti sööginõusid. Naine kummardus lifti kohale, samal ajal aga telliti lift keldrikorrusel asuvast köögist alla. Naise pea jäi lifti vahele ning ta suri kohe.

BNS


Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!