30.04.2012 Esmaspäev

Käivitus üleeuroopaline karistusandmete vahetuse süsteem

Justiitsminister Kristen Michali sõnul muudab kasutusele võetud lahendus piltlikult öeldes Euroopat väiksemaks ja läbipaistvamaks ning vähendab kurjategijate võimalusi varjata oma tegusid piiri taga. „Näiteks, kui ühe liikmesriigi kodanik mõistetakse süüdi teises Euroopa Liidu riigis, siis kantakse talle mõistetud karistus lisaks kohalikule registrile ka tema koduriigi karistusregistrisse. Samuti toimib üleeuroopaline koostöö ka teistpidi, kui isik on sattunud mõnes Euroopa Liidu riigis kohtu alla, siis saab kohus teha päringu tema koduriigi karistusregistrisse ning võtta otsuse tegemisel arvesse ka seal olevaid varasemaid kuritegusid,“ ütles minister.

„Selline läbipaistvus ning avatus muudab kurjategijate elu Euroopa Liidus raskemaks ning vähendab võimalusi kurjategijal riigist riiki liikudes oma jälgi peita. Selline üleeuroopaline infosüsteem võimaldab kohtutel teha otsuseid suurema hulga info põhjal ning parandab sedasi ka oluliselt õigusemõistmise kvaliteeti,“ lausus Michal

7. aprillil 2009 jõustus Euroopa Liidu Nõukogu otsus 2009/316/JHA, millega loodi alus Euroopa karistusregistrite infosüsteemile (Ingl. keeles ECRIS – European Criminal Records Information System). Kolme aasta jooksul arendati Euroopa Komisjoni eestvedamisel valmis infosüsteem, mis käivitus reedel 27. aprillil.

Reedel kell 11 oli ECRISes andmeid vahetamas juba Austria, Tšehhi, Hispaania, Prantsusmaa, Suurbritannia, Iirimaa, Luksemburg, Läti, Holland, Poola ja Eesti. Esimesed päringud saabusid Eestisse Hispaaniast.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
right banner 2024 est konference
430824810 430800019636154 7356040320163199917 n255