14.11.2023 Teisipäev

Iseseisva nõudeta kolmanda isiku menetlusse astumine

Iseseisva nõudeta kolmas isik esitas ringkonnakohtule koos apellatsioonkaebusega menetlusse astumise avalduse.

Riigikohus selgitas ringkonnakohtu määrust tühistades, et kolmas isik võib menetlusse astumise avalduse esitada igal ajal enne kohtulahendi jõustumist.
Riigikohus selgitas ringkonnakohtu määrust tühistades, et kolmas isik võib menetlusse astumise avalduse esitada igal ajal enne kohtulahendi jõustumist. Foto: pixabay

Ringkonnakohus jättis avalduse rahuldamata, kuna kolmas isik ei ole piisavalt põhjendanud õiguslikku huvi menetlusse astuda. Samuti leidis ringkonnakohus, et kolmandat isikut ei ole alust menetlusse kaasata, sest kaasamist taotleb kolmas isik ise ja see taotlus on hilinenud.

Riigikohus selgitas 18. oktoobril ringkonnakohtu määrust tühistades, et kolmas isik võib menetlusse astumise avalduse esitada igal ajal enne kohtulahendi jõustumist ning sellisel juhul ei kohaldu poole taotlusel kolmanda isiku menetlusse kaasamist reguleerivad sätted.

Riigikohus leidis ka seda, et apellatsioonkaebuse esitanud kolmas isik lubatakse menetlusse siis, kui apellatsioonkaebust menetletakse ja tema tegevus on kooskõlas selle poole huviga, kelle poolel ta soovib menetluses olla ning kolmanda isiku menetlusse astumise eeldus on ka see, et avaldus on nõuetekohane ja isik on teinud oma väited usutavaks.

Määruse annotatsioonid koos märksõnadega on leitavad siit.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
right banner 2024 est konference