28.05.2018 Esmaspäev

Eesti pangad ei paku jätkuvalt ettevõtluskontot

Jätkuvalt ei paku ükski pank Eestis ettevõtluskonto teenust ja ainus pank, mis seda käesoleva aasta sügisest teha plaanis, LHV, on selle pakkumise alustamise edasi lükanud, kirjutab Postimees.

Suuremad pangad ütlesid, et ettevõtluskonto mõttel on jumet, aga praegu nad sellega ei tegele. Kliendid polevat liiga vaimustuses. Samuti on riik pannud pankade õlule viimasel ajal rida muidki kohustusi – näiteks karmimad rahapesu tõkestamise eeskirjad – mis võtavad lõviosa nende ajast ja arenduseelarvest, kirjutab leht.

LHV Pangal on ettevõtluskonto teenuse üles ehitamine endiselt päevakorras. Kui algselt loodeti toode lansseerida sel sügisel, pidi LHV kommunikatsioonijuht Priit Rum tunnistama, et kahjuks on uue ettevõtlusvormi rakenduse valmimine edasi lükkunud.

Vajalikud arendused olevat küllaltki mahukad ja puudutavad panga tuumsüsteeme. "Kuivõrd samaaegselt on meil käimas mitmeid teisi olulisi arendusi, plaanime täna, et eelduslikult saame ettevõtluskonto teenust klientidele pakkuma hakata alles järgmise aasta alguses," rääkis Rum.

Riigikogu võttis möödunud aasta juunis vastu ettevõtlustulu lihtsustatud maksustamise seaduse, mille kohaselt käivitus käesolevast aastast ettevõtluskonto süsteem, mis võimaldab füüsilisel isikul kuni 25 000 euro eest aastas kaupu ja teenuseid müüa, kusjuures konto maksumäär on 20 protsenti, mis hõlmab ka sotsiaalmaksu komponente.

Toetajad

Suno 365 logo 10 Uku tarkvara

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes