09.06.2017 Reede

Eelnõu täpsustab riigiabi tagasinõudmise korda

Rahandusministeerium saatis kooskõlastusele konkurentsiseaduse muutmise seaduse eelnõu, millega soovitakse sätestada riigiabi andjatele õiguslik alus ebaseaduslik ja väärkasutatud riigiabi tagasi nõuda, kui Euroopa Komisjon ega Euroopa Kohus ei ole sellist otsust teinud. Muudatustega reguleeritakse ka tagasinõudmismenetluse tähtaegu, sealhulgas aegumistähtaegu, ning tagasimaksmisele kuuluva intressi arvutamise aluseid.

Eelnõu väljatöötamisel on arvesse võetud riigiabi andjate ja ministeeriumide ettepanekuid. Väljatöötamiskavatsusele eelnes rahandusministeeriumi küsitlus ja analüüs, millest järeldus, et riigiabi andjatele ja saajatele ei ole selge, milliseid reegleid peaks kohaldama, kui Euroopa Komisjon või Euroopa Kohus ei ole teinud abi ebaseaduslikkuse ja ühisturuga kokkusobivuse kohta otsust. Seetõttu leidis rahandusministeerium, et oleks otstarbekas luua riigisisene tagasinõude regulatsioon.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!