05.09.2017 Teisipäev

Andmekaitse: videosilla abil apteegiteenus ei ole seadusega vastuolus

Andmekaitse inspektsiooni hinnangul ei ole videosilla vahendusel apteegiteenuse osutamine vastuolus isikuandmete kaitse seadusega.

Kuigi ravimiameti hinnangul ei või videoslilla kaudu apteegiteenust osutada, sest see võib olla vastuolus andmekaitsenõuetega, siis andmekaitseinspektsioon sellega ei nõustu. Inspektsioon märgib kirjas ametile, et selles kontekstis ei ole andmekaitsega probleeme.

Inspektsiooni hinnangul on kõik teenindajad kohustatud hoidma saladuses neile tööülesannete käigus teatavaks saanud isikuandmeid. Seega võivad äriühingud kui isikuandmete töötlejad sätestada lepinguga sisemise isikuandmete töötlemise korra ja viisi ning ka töötajate ülesannete ja õiguste ning kohustuste hulga.

Augustis peatas ravimiamet apteekides videosilla kaudu patsientide nõustamise, mistõttu sulges Apotheka kaubamärki kasutav Terve Pere Apteek juuni algusest videosilda kasutanud Kavastu ja Luunja apteegi. Ettevõte plaanis ravimiameti otsuse kohtus vaidlustada.

Terve Pere Apteek töötas välja lahenduse, kus apteeker nõustab patsienti videosilla abil. Kõik väljastatavad ravimid kontrollis üle erialatöötaja ja apteekrit abistas apteegis vastava koolituse saanud klienditeenindaja.

Ravimiameti hinnangul ei ole aga videonõustamine aktsepteeritav, kui puudub farmatseudi kohalolu. Ravimiseadus sätestab, et apteegiteenust võivad apteegis ja apteegi struktuuriüksuses osutada ainult terviseametis registreeritud proviisor ja farmatseut.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
right banner 2024 est konference
430824810 430800019636154 7356040320163199917 n255