10.01.2011 Esmaspäev

Tulu deklareerimise kohta saab infot foorumist

Samuti on avatud eelmisel aastal kasutusele võetud foorum, kus küsimustele vastavad maksuspetsialistid.
Tulu deklareerimise teemaveebi ja foorumi eesmärk on vähendada maksumaksja halduskoormust, kes saab foorumis oma küsimusele kiirelt vastuse ega pea selleks infotelefonile helistama. Nii  vähenes 2010. aastal tulu deklareerimise ajal infotelefonile tehtud kõnede arv üle 22 % võrrelduna 2009. aastaga.

Maksu- ja Tolliameti teeninduskorralduse osakonna juhtivspetsialisti Hannes Udde sõnul täitis eelmisel aastal avatud uus teenus - tulu deklareerimise foorum - oma eesmärgi. " Kõige populaarsem oli nii küsimuste esitamise kui ka vaatamise kordade põhjal tulumaksu tagastamise teema," lisas Hannes Udde.
“ Eeldatavalt on see tänavugi kõige populaarsem teema,  sest 2010. aasta tulu deklareeritakse kroonides, samas tulumaks tagastatakse eurodes nii nagu ka juurde tuleb tulumaksu maksta ikka eurodes, " märkis Hannes Udde.

2010. aasta tulu saab deklareerida elektrooniliselt läbi e-maksuameti/e-tolli keskkonna alates 15.veebruarist. Samast kuupäevast saab eeltäidetud tuludeklaratsioonide väljatrükke ka MTA teeninduskohtadest.

MTA


Küsi nõu!

  Esita küsimus

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes