31.12.2014 Kolmapäev

Tartu linna tulumaksulaekumise tõusu taga on peamiselt palgatõus

Tartu linna üksikisiku tulumaksu laekumine kasvas 2014. aastal 8,1%, linna teatel on hea laekumise taga peamiselt palgatõus.

Kajar Lember, Tartu abilinnapea
Kajar Lember, Tartu abilinnapea Foto: PM

„Üksikisiku tulumaksu hea laekumise taga on peamiselt palgatõus,“ lausus Tartu abilinnapea Kajar Lember. Seda kinnitab tema sõnul ka rahandusministeeriumi statistika: kui 2013. aastal oli Tartu linna maksumaksjate brutotulu, millelt tulumaks arvestatakse, keskmiselt 928 eurot kuus, siis tänavu 10 kuuga oli see üle 970 euro.

„Kuid kahel viimasel kuul on väikses tõusutrendis ka maksumaksjate arv, mis aastataguse ajaga on kasvanud peaaegu 150 võrra, ulatudes täna 41 330-ni,“ lisas Lember.

„Oleme laekumisega väga rahul, kuid hinnangutes ja prognoosides oleme jäänud konservatiivseteks,“ ütles Lember. „Järgmise aasta eelarves on tulumaksu laekumisel 4%-line juurdekasv võrreldes 2014. aasta tegeliku laekumisega.“

Kokku laekus Tartus 2014. aastal üksikisiku tulumaksu 57,4 miljonit eurot ehk 101,5% eelarvest.

Kliendiuritused soodushind

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!