10.08.2009 Esmaspäev

Reformierakond tahab kaotada vaateaknamaksu

Reformierakonna Tallinna linnapeakandidaat Keit Pentus saatis reedel pöördumise Riigikogu majanduskomisjoni esimehele Urmas Klaasile, milles märgib, et kiire reageerimine reklaamiseaduse täpsustamiseks kohe sügisistungijärgul on hädavajalik.

"Mida kiiremini taoline ettevõtjate kahjuks toimuv seaduse tõlgendamine ja seaduse mõtte väänamine üheselt välistatud saab, seda parem," märkis Pentus oma pöördumises majanduskomisjoni esimehele.

Samas teatas Tallinna linnavalitsus lõppenud nädalal Eesti Päevalehes, et vaateaknamaks pole linnale kasulik ja et linn ei looda vaateakende maksustamiselt suurt tulu.

Tallinn võttis kevadel vastu reklaamimaksu määruse eelnõu. Vajadus selle järgi tulenes linnavalitsuse teatel reklaamiseaduse sättest, mille järgi käsitletakse välireklaamina reklaami, mis on paigutatud avalikku kohta või mis on avalikust kohast jälgitav.

Selle järgi nimetatakse välireklaamiks kaupluse vaateaknale paigutatud reklaami, mis on selgesti suunatud tänaval möödujatele.

Seadusemuudatuse tulemusena küsib linn Tallinna Kaubamajalt vaateaknamaksu ligi 50.000 krooni aastas.BNS

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!