13.03.2017 Esmaspäev

Pettur saadab maksu- ja tolliameti nimel kirju

Kahtlasele kirjale ei tohiks mingil juhul vastata.
Kahtlasele kirjale ei tohiks mingil juhul vastata. freeimages.com

Riigi infosüsteemi amet (RIA) hoiatab pühapäeval levima hakanud kirjade eest, millega pettur üritab inimestelt kätte saada nende isiklikke andmeid.

Näiliselt maksu- ja tolliameti (MTA) saadetavad kirjad on vigases eesti keeles ja neis palutakse enammakstud tulumaksu tagasisaamiseks sisestada õngitsuslehele enda kohta täpsustavat infot.

Petukirja tunneb ära saatja aadressi järgi, see tuleb MTA-ga mitteseotud aadressilt. Tasub teada, et MTA ei saada selliseid teavitusi. Inimeselt küsitakse tema nime, isikukoodi, aadressi, telefoninumbrit ja krediitkaardi andmeid. Viimastel puudub seos tulumaksu tagastusega. Samuti küsitakse infot, mis on MTA-l olemas.

MTA soovitab petukirja saajatel saata kiri edasi aadressile See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. ja seejärel kiri kustutada. Kindlasti ei tohi kirjale vastata ega avada selles  sisalduvaid linke, sest on võimalik, et leht nakatab kasutaja arvuti lunavaraga.

Kui kirja saaja on eksikombel info sisestanud, siis tuleb sellest teada anda aadressil See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud..">See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud..

Toetajad

Suno 365 logo 10 Uku tarkvara

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes