06.03.2009 Reede

Padar: riigi maksulaekumised on 60 miljoniga plussis

Padar kinnitas, et riigi maksulaekumised püsivad graafikus.

Ka peaminister Andrus Ansip ütles, et maksulaekumised praegu on negatiivse lisaeelarve graafikus. Riigile laekus veebruaris 3,768 miljardit krooni, eelmise aasta veebruaris oli maksulaekumine 3,815 miljardit krooni.

Peaministri sõnul tuleb erinevus sellest, et füüsilise isiku tulumaksu on praegu tagastatud rohkem kui mullu ja juriidiliste isikute tulumaksu on laekunud vähem. "Seal on põhiline vahe," lisas ta.

Valitsusjuht võrdles ka sotsiaalmaksu ja käibemaksu laekumisi ning tõdes, et suurt vahet pole.

Samas on aktsiise selle aasta veebruaris laekunud rohkem kui mullu samal kuul, kuid need numbrid pole võrreldavad, kuna mullu jaanuaris tõusid aktsiisid ja detsembris osteti kaupa varuks.

Ansipi sõnul on huvitav kütuseaktsiisi hea laekumine, mis veebruaris oli 368 miljonit krooni. 2008. aastal oli laekumine vahetult pärast aktsiisitõusu 218 ja 2007. aatsal 293 miljonit krooni. "Tendentsi, et inimesed on lõpetanud autoga sõitmise, aktsiisilaekumine ei kinnita," lisas ta.

Peaministri sõnul ei saa veebruarikuu maksulaekumisi võrrelda jaanuari omaga, kuna jaanuari maksulaekumised on ebareeglipärased ja ei kannata võrdlust ülejäänud kuudega.

Selle aasta kahe kuuga on eelarvesse laekunud makse ja sotsiaalkindlustusmakseid 9,84 miljardit krooni.

 

BNS

 

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!