gif Company 930x140 ee

 

05.08.2015 Kolmapäev

Nullmaksumaksjate hulk on kasvanud

Nullmaksumaksjate hulk on kasvanud
Nullmaksumaksjate hulk on kasvanud Reuters
Hoolimata sellest, et Maksu-ja Tolliamet (MTA) on sel aastal lisajõudu saanud töötajate registri ja 1000-euroste arvete seaduse näol, on käibemaksukohustuslastest nullmaksumaksjate hulk kasvanud 7200-lt 7330-ni, kirjutab Äripäev.

MTA luubi all on üle 7200 ettevõtte, kes on küll käibemaksukohustuslased, ent kes ei maksnud viie kuuga riigile ühtegi senti makse, kirjutas Äripäev jaanuaris. Kuigi MTA on sel aastal lisajõudu saanud nii töötajate registri kui ka 1000-euroste arvete seadusega, on selliste ettevõtete arv praeguseks kasvanud üle 7330.

Põhjustena toob MTA näiteks alustavad ettevõtjad, kel pole veel töötajaid ja kes tegid perioodi jooksul suuri oste, mille pealt sai käibemaksu maha arvata. Samuti võib tegu olla ettevõtetega, kes tegid suuri kulutusi ja rendivad tööjõudu. Mõnikord on aga tegu valdusettevõtetega, kus pole poole aasta jooksul käivet olnud.

Ameti pressiesindaja Mailin Aasmäe ütles lehele, et nulliga või tühja reaga ettevõtted ei tähenda automaatset riski. Näiteks võib tema sõnul riiklike maksude puhul lisaks sesoonsetele põhjustele olla ka see, et ettevõttel on õigus käibemaksu nõuda tagasi rohkem, kui oli ülejäänud maksude tasumise kohustus.

Poole aasta jooksul pole makse laekunud ka näiteks EfTEN Kinnisvarafondi alla kuuluvalt Betooni tänava lao- ja büroohoonete haldamise ettevõttelt EfTEN SPV17. Ettevõtte juhatusse kuuluvad Viljar Arakas ja Tõnu Uustalu. Arakas selgitas, et EfTEN SPV17 tegeles aasta esimeses pooles DHL-i lao juurdeehitusega, mistõttu oli ettevõttel väga suur sisendkäibemaks.

Toetajad

Suno 365 logo 10  StandardBooks200px

gif Company 930x140 ee

 

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes