20.06.2016 Esmaspäev

Muutub pikaajalise teenuse käibe tekkimise aja määramine

Riigikogu muutis 20. aprillil käibemaksuseaduse (KMS)  sätteid, millega muutub muu hulgas piiriülese pikaajalise teenuse osutamisel käibe tekkimise aja määramine.

Häli Jürimäe, vandeadvokaat
Häli Jürimäe, vandeadvokaat Foto: Advokaadibüroo Aivar Pilv

Seadusemuudatuse eesmärk on ühist käibemaksusüsteemi käsitleva direktiivi (Euroopa nõukogu direktiiv 2006/112/EÜ) ülevõtmine Eesti õigusaktidesse. Nimelt sätestab direktiiv 2006/112/EÜ art 64 (2), et liikmesriigid võivad teatud juhtudel ette näha, et pidevad kaubatarned ja teenused, mida tehakse kindla ajavahemiku jooksul, loetakse lõpetatuks vähemalt ühe aasta möödudes.

KMS § 11 reguleerib käibe tekkimise, kauba importimise, teenuse saamise ja kauba ühendusesisese soetamise aega.

KMS § 11 lg 4 esimene ja teine lause jäävad kehtima senises sõnastuses: teenus, mida osutatakse kauem kui maksustamisperiood, loetakse osutatuks ja saaduks maksustamisperioodil, mil selle teenuse osutamine lõpeb. Samale ostjale teenuste osutamisel või kaupade regulaarsel võõrandamisel loetakse kauba ostjale lähetamise või kättesaadavaks tegemise või teenuse osutamise või saamise ajaks maksustamisperiood, mil lõpeb ajavahemik, mille kohta arve esitatakse või mille kestel saadud kaupade või teenuste eest tasumine on kokku lepitud, kuid mitte hiljem kui 12 kalendrikuu möödumisel.

Seadusemuudatusest täpsemalt saate lugeda varsti ilmuvast ajakirjast Raamatupidamisuudised nr 4, 2016. Praegu on käimas ajakirja tellimiskampaania, mil Raamatupidamisuudised saab järgmiseks poolaastaks tellida eriti soodsalt. Lähemalt lugege aadressilt: http://rup.ee/tellimine

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
right banner 2024 est konference