27.04.2021 Teisipäev

MTA hoidis esimeses kvartalis ära 956 miljoni euro maksuvaba jaotamise

Maksu- ja tolliameti (MTA) auditiosakonna töögrupp, mis tegeleb äriühingute tulumaksu tasumise kontrollimisega, tuvastas tänavu esimeses kvartalis 20 rikkumist, millega hoiti ära rekordilise 956 miljoni euro ebaseaduslik maksuvaba jaotamine.

MTA peadirektori asetäitja Rivo Reitmanni sõnul on järelevalve äriühingute kasumi varjatud jaotamise üle üks ameti prioriteetidest.
MTA peadirektori asetäitja Rivo Reitmanni sõnul on järelevalve äriühingute kasumi varjatud jaotamise üle üks ameti prioriteetidest. Foto: pixabay

Selle tulemusena hoiti ära 239 miljoni euro ulatuses võimalik maksukahju tulevikus, teatas MTA. Võrdluseks hoiti ameti teatel eelmisel aastal ära ligi 153 miljoni euro ebaseaduslik maksuvaba jaotamine ning lisaks laekus menetluste tulemusel riigieelarvesse 7,7 miljonit eurot maksuraha.

Maksusaladuse hoidmise kohustuse tõttu ei saa MTA konkreetseid juhtumeid täpsemalt kommenteerida, ent kapitali töögrupi maksuaudiitor Olavi Ottensoni sõnul on MTA eesmärk tabada kõik sellised olukorrad, kus ettevõtete tehingutel puudub reaalne majanduslik sisu ning neid tehakse peamiselt maksueelise saamiseks.

"Erinevate ebaseaduslike skeemide kasutamine on ajas vähenenud, kuid avastuste puhul paistavad silma pikad tehingute jadad ja tegelike kasusaajate varjamine," lisas ta pressiteates. 

MTA peadirektori asetäitja Rivo Reitmanni sõnul on järelevalve äriühingute kasumi varjatud jaotamise üle üks ameti prioriteetidest.

2016. aastal uuendasime riskihindamise metoodikat, mis on toonud väga edukaid tulemusi. Juhtumite avastamisele on lisaks kaasa aidanud seaduste täiendused, rahvusvaheline koostöö ning kapitali töögrupi koosseisu suurendamine,

märkis ta.

255x300

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!