23.01.2014 Neljapäev

Ministeerium otsib uue deklaratsiooni infosüsteemi tegijat

Rahandusministeeriumi infotehnoloogiakeskus käivitas hanke uue tulu- ja sotsiaalmaksu, kohustusliku kogumispensioni makse ja töötuskindlustusmakse deklaratsiooni infosüsteemi ja elektroonilise automaatse infovahetuse elektrooniliste tüüpvormide (AITA) arenduseks.

Rahandusministeerium otsib uue deklaratsiooni infosüsteemi tegijat
Rahandusministeerium otsib uue deklaratsiooni infosüsteemi tegijat Foto: PM

Hanke eeldatav maksumus ilma käibemaksuta on 700 000 eurot.

Hanke eesmärgiks on arendada välja uued muudetud tulu- ja sotsiaalmaksu, kohustusliku kogumispensioni makse ja töötuskindlustusmakse deklaratsiooni vormid, mille täitmine e-maksuametis oleks maksumaksjale kiirem ja lihtsam ning mille muutmine ja täiendamine oleks maksuhaldurile võimalikult väikese aja ja ressursikuluga.

Uue deklaratsiooni vormi aluseks on rahandusministri määrus, mis võetakse vastu 2014. aasta jooksul. Uus deklaratsioon koosneb ühest põhivormist, seitsmest lisast ning kahest INF deklaratsioonist.

Lisaks tuleb hanke raames arendada ja võtta alates 2015. aastast kasutusele Euroopa Komisjoni väljatöötatavad elektroonilised tüüpvormid automaatseks infovahetuseks, mida maksuhaldurid peavad hakkama kasutama mitteresidentide kohta viies kategoorias andmete edastamiseks: hüvitised töötajatele, juhtide tasud, elukindlustustooted, pensionid, kinnisomand ja kinnisvaratulu.

Hanke tulemusena soovib ministeerium sõlmida raamlepingu ühe pakkujaga. Hankel osalemise taotluste esitamise tähtaeg on 25. veebruar.

Lisaks käivitas keskus ka hanke finantsjuhtimise tarkvara SAP litsentside hooldus- ja tugiteenuste ostmiseks. Hankel osalemiseks peab pakkuja viimase kolme lõppenud majandusaasta netokäive olema kokku vähemalt 500 000 eurot. Pakkumiste esitamise tähtaeg on 4. märts.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes