20.01.2015 Teisipäev

Maksuhaldur kontrollib firmaautode deklareerimist registrite abil

Maksuhaldur kontrollib firmaautode deklareerimist registrite abil
Maksuhaldur kontrollib firmaautode deklareerimist registrite abil Foto: PM
Maksu- ja Tolliameti (MTA) teatel hakkab asutus firmaautode deklareerimist kontrollima avalikest andmebaasidest, vaatlustega ja kolmandate osapoolte poole pöördudes.

"Seoses 1. detsembril jõustunud muudatustega on käibedeklaratsioonile lisatud eraldi infolahtrid autode arvu ja mahaarvatava sisendkäibemaksu kohta. Juhul, kui isik kohustuslikku infot maksuhaldurile ei esita, on maksuhalduril õigus koguda teavet muul viisil, sealhulgas teha järelpärimisi," ütles MTA avalike suhete juht Rainer Laurits BNS-ile.

"Maksuhaldur võrdleb esitatavaid andmeid ameti registrites olevate ja vaatlustel kogutavate andmetega ning samuti pöördutakse vajadusel kolmandate isikute poole, näiteks piiriületused ja vihjeinfo," sõnas ta. "Kohustuslike andmete maksuhaldurile esitamata jätmine on käsitletav valeandmete esitamisena ning seega karistatav."

Detsembris jõustunud käibemaksuseaduse muudatus sätestab, et ettevõttele ostetud sõiduauto on arvestuslikult 50 protsendi ulatuses segakasutuses ning sisendkäibemaksu on samuti võimalik vaid 50 protsendi ulatuses maha arvestada.

Erandiks on edasimüügiks soetatud sõidukid, taksod, õppesõiduautod ja eranditult ettevõtluse jaoks kasutatavad sõidukid nagu rendiautod.
Käesoleva aasta riigieelarvesse loodetakse firmaautode käibemaksu muudatustest saada 47 miljonit eurot.

Toetajad

Suno 365 logo 10  

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Vebinar ee 300x500 maire otsus 3 gif

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes