Korteriuhistu 930x140 ee gif

 

22.10.2013 Teisipäev

Maksuamet kaasab tehinguinfo lahenduste väljatöötamisse ka ettevõtjad

Maksuamet kaasab tehinguinfo lahenduste väljatöötamisse ka ettevõtjad
Maksuamet kaasab tehinguinfo lahenduste väljatöötamisse ka ettevõtjad PM

Maksu- ja Tolliamet ei nõustu ettevõtjate kriitikaga, mille kohaselt valmistatakse uut käibemaksuseadust ilma ettevõtjaid kuulamata ning põhjustaks tulevikus suuremat halduskoormust.

Maksu- ja Tolliameti peadirektor Marek Helmi sõnul arutati käibemaksukontrolli uut lahendust ettevõtjate osalusel maksupettuste komisjonis septembri alguses, mis jätkub nüüd tehniliste võimaluste täpsustamisega, kuhu kaasatakse turuosalisi ka edaspidi.

"Lahenduse kaardistamisega praegu tegelemegi ja halduskoormus on üks olulistest aspektidest, mida silmas peame. Eesmärgiks on selline lahendus, mis annab tõuke e-arvete laiemale kasutusele ja hoiab paberarvete kaotamisega kulusid kokku nii ettevõtja kui riigi jaoks," ütles Helm ameti pressiteates. "Ka andmeturvalisusele pöörame seejuures erilist tähelepanu ning kaasame selleks parimat ekspertiisi."

Helm lisas, et novembris on koostöös raamatupidamistarkvara arendajatega ettevõtjatele arutamiseks pakkuda esimene võimalik versioon uuest lahendusest. "Kavatseme novembris kõikide osapooltega olemasoleva versiooni läbi arutada ja vajadusel saab lahendust muuta ja täiendada," märkis ta.

Maksu- ja Tolliameti kontrolliosakonna juhataja asetäitja Kaido Lemendik ütles, et ostu- ja müügitehingute registreerimine puudutab vaid äriühingute vahelisi Eesti-siseseid tehinguid.

"Seal ei hakka kajastuma tehingu sisu, aga üldjoontes vaid summa, kuupäev, arve number, käibemaks ja tehingupartneri registrikood. Konkreetne vorm on alles väljatöötamisel ning meie eesmärgiks on küsida niipalju andmeid kui vajalik ja nii vähe kui võimalik. Nende andmete automaatne võrdlemine aitab võidelda praegu väga levinud olukorraga, kus käive on jäetud deklareerimata või maksupetturid on näidanud fiktiivseid tehinguid, millest teine osapool teadlikki pole," lisas ta.

Teisipäeval teatas EVEA, et kavandatavad maksumuudatust raskendaksid ettevõtjate elu, sest tuleks hakata rohkem makse maksma ja rohkem dokumente täitma ning ausad ettevõtjad oleksid samas pundis maksukurjategijatega.

Rahandusminister Jürgen Ligi kriitikaga ei nõustunud, tema sõnul riivavad ettevõtjate meelepaha esile kutsunud kavandatavad maksumuudatused peamiselt ebaausate huve.

Toetajad

Suno 365 logo 10  

gif Company 930x140 ee

 

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes