25.02.2020 Teisipäev

Maksuamet tagastab tulumaksu

Tänahommikuse seisuga oli maksu- ja tolliametile esitatud 480 339 tuludeklaratsiooni, mille alusel kuulub tagastamisele 140 miljonit eurot enammakstud tulumaksu, mille tagastamisega alustatakse homme.
Homme algab tulumaksutagastus.
Homme algab tulumaksutagastus. Foto: Pixabay

Tuludeklaratsioonidest esitati paberil 4442 deklaratsiooni. Juurde tuleb maksta kokku 11 miljonit eurot ning annetusteks suunati tagastamisele kuuluvast tulumaksust 67 444 eurot, teatas maksu- ja tolliamet BNS-ile.

Maksu- ja tolliameti kommunikatsioonijuht Gea Otsa sõnul hakkab amet enammakstud tulumaksu tagastama osade kaupa kolmapäevast ning esimesel päeval on plaanis tagastada 12 miljonit eurot.

Seejuures tagastamise järjekord ei sõltu deklareerimise järjekorrast. Kui deklaratsioon on esitatud ja lisakontrolli ei vaja, siis tagastamine toimub mõne nädala jooksul," lisas Otsa.

Paberil deklaratsioonide esitajad hakkavad enammakstud tulumaksu tagasi saama alates 19. märtsist. Maksu- ja tolliameti Tallinna büroos on jätkuvalt pikk järjekord ning amet soovitab küsimuste korral saata maksuametile e-kiri või helistada infotelefonile numbril 880 0811.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!