12.02.2009 Neljapäev

Maksu- ja Tolliametis arutati politsei, tolli ja piirivalve koostööd

Tänavu möödub juba 15 aastat politsei, tolli, piirivalve ja kaitsepolitsei koostöölepingu sõlmimisest, kuid tõsisemalt on koostööd tehtud alates 2001. aastast. Nüüdseks on ametite koostöö Eestis muutunud juba heas mõttes rutiiniks: läbi viiakse ühisoperatsioone, vahetatakse infot, ühiselt kasutatakse kontrollitehnikat ning tehakse vahendite soetamiseks ühishankeid. Koostöö üheks olulisemaks valdkonnaks on kindlasti võitlus organiseeritud kuritegevuse ja korruptsiooniga.

Konkreetsete koostöönäidetena võib eelmisest aastast esile tuua tavapäraselt tollikontrolli kasutuses oleva liikuva röntgeni kasutamist Murru vanglas ning MTA narkokoerte kaasamist politseireididele ööklubidesse, koolidesse jm, samuti sõidukite kontrollimisse, mille tulemusel on narkootilisi aineid avastatud.

Maksu- ja Tolliameti peadirektori Enriko Aava sõnul on riigile väga tähtis, et erinevad ametkonnad koostööd teeksid. „Rõõm on tõdeda, et oleme oma koostöös jõudnud selle tasemeni, kus üksteist toetatakse, ametkondlikud huvid tahaplaanile jäetakse ja esikohal on riigi huvide eest seismine,” ütles Aav.

Kohtumisel anti üksteisele ülevaade muudatustest ja uuendustest organisatsioonides, arutati selle aasta koostööprioriteete ja räägiti piiriagentuuri arengusuundadest. Samuti oli teemaks EL-i nõuetest ja Schengeni konventsioonist tulenevate süsteemide ning meetmete rakendamine, piiriülene koostöö naaberriikidega ja riikidevaheline infovahetus.


Maksu- ka Tolliamet

 

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!