23.09.2009 Kolmapäev

Maksu- ja Tolliameti võlainfo telefone ja e-posti kasutatakse aktiivselt

Enamik päringuid on asjakohased ehk küsitakse, millest maksuvõlg on tekkinud, kui suur see on, millised on tasumise võimalused ning mida teha, kui maksukohustust või võlga pole võimalik tähtajaks ära tasuda. Samuti parandatakse võlainfotelefone ja e-posti kasutades oma kontaktandmeid ning esitatakse pretensioone, et maksuteadet pole kätte saadud vms.

Samas on hulgaliselt kõnesid, kus küsitakse infot panga- ja elektrivõlgade kohta ning palutud on ka nõu, kuidas tasuda pangalaenu. Maksuhaldur saab infot ja nõu anda vaid maksuvõlgade kohta ning muude võlgnevuste osas tuleks pöörduda konkreetsete ettevõtete poole. MTA võlainfo peamine ülesanne on selgitada kliendile maksuvõla kujunemist ning anda teavet tekkinud võlgade likvideerimise võimaluste kohta.

Lisaks avatud võlainfo telefonidele ja e-postile on seoses uute infosüsteemide rakendumisega aasta alguses ning massteavituskeskuse tööle hakkamisega käivitunud süsteemne eelteavitus maksukohustuste tähtpäevade meeldetuletamiseks. Samuti saadab maksuhaldur meeldetuletusi võlglastele.

Maksuvõlgadega tegelemine on oluline nii riigi rahakoti kui üldise maksukäitumise aspektist, seetõttu pöörab maksuhaldur üha suuremat tähelepanu võlgade tekke ennetamisele just läbi teavituse. Samal ajal tõhustatakse pidevalt ka sissenõudmise protsesse ning vajadusel kasutatakse sunnimeetmeid.

“Saame aru majandusliku olukorra keerulisusest ja üritame hoida tasakaalu sissenõudmises, mõeldes enne iga karmimat sammu, kas oleme kõik "pehmemad" võimalused ammendanud. Oleme tänulikud neile maksumaksjatele, kes vaatamata raskustele eelistavad ausat võlga valeandmete deklareerimisele,” ütles MTA peadirektori asetäitja Dmitri Jegorov.

Juriidilised isikud saavad Maksu- ja Tolliametist võlainfot numbrilt 676 1000, füüsilised isikud numbrilt 676 1500 ning e-kirju saab saata aadressile See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.. Teavet maksukohustuste, -tähtaegade ja saldoseisu kohta leiab Maksu- ja Tolliameti kodulehelt ning e-maksuametist/e-tollist.

Annely Erm
meediasuhete peaspetsialist

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!