20.09.2023 Kolmapäev

Magusamaks tuleb koos automaksuga 2025. aastal

Eile kokku lepitud riigieelarve järgi lükkub kavandatav automaks ühe aasta võrra edasi ja jõustub 2025. aastal, samamoodi hakkab 2025. aastal kehtima limonaadi- ehk suhkrumaks.

2025. aastal hakkab kehtima ka limonaadi- ehk suhkrumaks.
2025. aastal hakkab kehtima ka limonaadi- ehk suhkrumaks. Foto: pixabay

Pangamaksu koalitsioon ei kehtesta. Kaja Kallase sõnul kohtus ta teisipäeval pangajuhtidega, kes lubasid solidaarselt panustada ehk võtta välja rohkem dividende ja maksta selle pealt rohkem maksu. Kahe aasta jooksul tuleb sellest 120 miljonit eurot maksutulu lisaks sellele, mis on juba prognoositud. «Selle tulemusel me saame kehtestada pankadele kolmeks aastaks maksurahu,» vahendas Postimees Kallase sõnu.

«Oleme saanud suures pildis kokkuleppele. Kõige olulisem sõnum on see, et järgmisel aastal ei tule ühtegi uut maksu lisaks nendele, mis juba kevadel riigikogus vastu võeti,» ütles Kallas.

Tema sõnul ei hakka praegu välja ütlema konkreetseid numbreid, kuna rahandusministeeriumi ametnikud arvutavad numbreid kokku. Tabel saab valmis lähipäevil ja siis esitletakse seda ka avalikkusele.

Järgneva nelja aasta peale kavatseb valitsus eelarvestrateegias näha ette niinimetatud solidaarsusmaksu üks protsent SKT-st ehk 400 miljonit eurot aastas. Kuidas see maks kokku koguda hakkab valitsus lähikuudel arutama. Kallase sõnul tuleb selleks lahendused välja käia järgmise aasta juuliks, seega on aruteludeks ja kaalumiseks aega.

Lisaks tõuseb järgmisel aastal riigitöötajatest ainult õpetajate palk. Politseinikel ja päästjatel järgmisel aastal palgatõusu oodata ei ole. 

«Järgmisel aastal tuleb üks päästekomando sulgeda,» ütles siseminister Lauri Läänemets.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
right banner 2024 est konference