04.11.2016 Reede

Leht: valitsus kaalub peagi dividendide tulumaksu langetamist

Postimehele teadaolevalt pakub majanduskasvu ergutamise töörühm järgmisel kolmapäeval valitsusele välja idee, et regulaarsete dividendide pealt võiks senise 20% asemel maksta vaid 14% tulumaksu.

Regulaarse maksena nähtaks kolme viimase aasta keskmist jaotatud kasumit. Sellest üle jäävat osa maksustataks endiselt 20%-ga.

Majandusekspert Heido Vitsur kommenteeris lehele, et pakutav ettepanek võiks suurendada niinimetatud OÜ-tamist ehk tegeliku töösuhte varjamist, kui ei rakendata täiendavaid muudatusi. "Kui ettevõte ja tema raamatupidamine ei ole avalik, siis ei saa selliseid soodustusi rakendada," ütles Vitsur.

Tegeliku töösuhte varjamise tõi riskina välja ka SEB majandusanalüütik Mihkel Nestor, kelle sõnul saab selle vältimiseks küll rakendada täiendavaid meetmeid, kuid see on praktikas keeruline. Nestori hinnangul ei ole majanduses oleva vaba kapitali suurendamine ka niivõrd suur probleem, kui seda on kapitali mõistliku kasutamise viiside vähesus. Nestor märkis samas, et ettepanek aitaks paremini prognoosida riigieelarve tulusid.

Töörühm esitleb ettepanekuid kõigepealt valitsusele ja seejärel läheb see huvigruppidele kooskõlastamiseks ning pärast seda uuesti valitsusse arutamiseks.

Töörühma kutsus ellu peaminister Taavi Rõivas. Praeguseks on rühm oma töö lõpetanud ja esitleb lõppraportit kolmapäeval avalikkusele. Muu hulgas kirjeldab raport, kuidas tõsta juhtimiskvaliteeti, lahendada tööjõunappust ja luua rohkem lisandväärtust.

Töörühma kuulusid Erkki Raasuke, Ardo Hansson, Ruth Oltjer, Margit Härma, Taavi Veskimägi, Urmas Varblane, Seth Lackman, Rain Rannu, Maris Lauri ja Väino Kaldoja, lisaks osales rühma töös aeg-ajalt ka Taavi Rõivas.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!