28.06.2022 Teisipäev

Läänemets: loodav valitsusliit kergitaks maksuvabastust 654 euroni

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna (SDE) esimehe Lauri Läänemetsa kinnitusel oli tulumaksuvaba miinimumi tõstmine sotsiaaldemokraatide jaoks üks koalitsiooniläbirääkimiste põhimõttelisemaid küsimusi, mis andis lõpuks ka tulemuse -  kokkuleppe järgi kerkib maksuvabastus 654 euroni kuus.

Lauri Läänemets, Sotsiaaldemokraatliku Erakonna esimees
Lauri Läänemets, Sotsiaaldemokraatliku Erakonna esimees Foto: sotsid.ee

Oleme sisuliselt kokku leppinud, et maksuvaba tulu määr tõuseb kuus 500 eurolt 654 euroni, mis on täna ka miinimumpalk,

ütles Läänemets pressiesindaja teatel.

"See tähendab, et keskmise ja madala palgaga inimeste sissetulek kasvab aastas kuni 372  euro võrra. Hinnatõusude eest kaitseb kõige paremini kõrgem palk, mis jätab igakuiselt rohkem raha kätte, mitte kampaaniakorras jagatavad ühekordsed toetused. See mitte ainult ei aita enamikel Eesti peredel elukalliduse kasvuga paremini toime tulla, vaid on ka töötavate inimeste väärikuse küsimus."

Sotsiaaldemokraatide eesmärk oli ja on Läänemetsa sõnul jätkuvalt see, et tulumaksuvaba miinimum tõuseks 800 euroni kuus. "Koalitsioonis tuleb paratamatult kompromisse teha ning nagu ütles õpetaja Laur Tootsile: kui kõike ei jõua, tee pool, aga tee hästi! Loodavas valitsuses täidame poole oma eesmärgist. Teise poole saame valijate toel ellu viia loodetavasti juba pärast järgmisi riigikogu valimisi. Eesti maksusüsteem peab saama õiglasemaks,“ kinnitas Läänemets.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!